Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан. США відмовилися від договору про стратегічні озброєння від 72-го року


Афганістан. США відмовилися від договору про стратегічні озброєння від 72-го року

Прага, 13 грудня 2001 – Західна преса коментує проблеми, пов’язані із наданням гуманітарної та економічної допомоги Афганістанові. Оглядачі відгукуються також на відмову Вашінгтона від договору з Москвою про стратегічні ядерні озброєння від 72-го року.

Серед інших відгуків на нагальну потребу гуманітарної та економічної допомоги Афганістанові варто навести редакційну статтю в газеті «Нью-Йорк таймс», яка з оптимізмом коментує ситуацію в Афганістані. Із закінченням воєнних дій у цій країні, як вважає газета, достава гуманітарної допомоги для афганського населення не наштовхуватиметься на жодні перешкоди. Закінчення ворожнечі в Афганістані, підкреслює газета, дозволить міжнародній спільноті знову повернути свою увагу на інші проблеми і гуманітарні потреби у низці інших країн світу, які теж очікують негайної допомоги. «Нью-Йорк таймс» закликає західні країни, щоб афганські проблеми не заслонили гуманітарних потреб інших країн, що перебувають у не менш катастрофічному становищі. Серед цих країн газета наводить Руанду, Сомалі і Конго, які очікують харчової допомоги і ліків ще до кінця цього року. Тому західні країни, пише на закінчення «Нью-Йорк таймс», повинні розглядати гуманітарну допомогу для Афганістану, як додаткову пожертву, а не відривати ці видатки від запланованої допомоги африканським країнам.

Західні оглядачі відгукуються також на рішення адміністрації США відмовитися від договору з Москвою про обмеження стратегічних ядерних озброєнь від 72-го року, який (тобто цей договір) президент Буш назвав реліктом холодної війни, що втратив своє значення. Відмова від договору відкриває Сполученим Штатам шлях до розробки систем протиракетної оборони, яка донедавна викликала застереження в Москві і проти якої далі виступає Пекін. Британська газета «Файненшл таймс» вважає цей крок адміністрації США помилкою, яка з часом може викликати ускладнення у балансі ядерних сил і навіть спровокувати нову хвилю озброєнь у майбутньому. Газета вважає, що нова протиракетна програма не гарантує цілковитого захисту США від ракет так званих агресивних режимів. Крім того, навіть якби вона гарантувала таку безпеку, пише на закінчення «Файненшл таймс», останні події показали, що агресивні режими не потребують міжконтинентальних ракет для того, щоб сіяти смерть і зруйнування. Натомість німецька газета «Зюддойче цайтунґ», теж у редакційній статті висловлює протилежний погляд на рішення Вашінгтона відмовитися від згаданого договору про стратегічні ядерні озброєння. Газета підкреслює, що Москва була заздалегідь підготована до такого кроку США у світлі останніх терористичних актів, про що вона заявила. Газета вважає також, що нинішні політичні уклади ніяк не можуть призвести до погіршення взаємин між Сполученими Штатами і Росією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG