Доступність посилання

ТОП новини

Люди похилого віку в Німеччині мають вибір, як жити


Люди похилого віку в Німеччині мають вибір, як жити

Німеччина, 3 січня 2002 – Провести залишок свого життя в будинку для старих для багатьох в Україні є справжньою катастрафою. Але й у Німеччині, де умови в будинках для старих є незрівнянно кращими, дедалі більше людей похилого віку намагаються знайти альтернативу такій перспективі.

Понад 90 відсотків людей похилого віку в Німеччині продовжують жити у власній квартирі або будинку. “Мало хто добровільно погоджується перебратися до будинку для старих”, – розповіла Ґізела Діґенгардт, співробітниця Союзу допомоги працюючим у місті Касселі.

Але для того, щоб можна було якнайдовше залишатися у власних стінах, необхідно спершу дещо змінити в квартирі: прикрутити, наприклад, додаткові ручки у ванній, замінити занадто низькі крісла, з яких важко вставати, прибрати маленькі килими, за які легко зачепитися і впасти. В Німеччині існує близько 200 спеціальних агентств, які допомагають підготувати квартиру для проживання в ній старих людей. Гуманітарні організації, у тому числі й німецьке відділлення Міжнародного Червоного Хреста, надає спеціальні прилади, за допомогою яких можна в будь-який момент викликати допомогу. Їх, як годинники, носять на руці. А франкфуртська фірма “Візуелле Бетроюнґ” пропонує свою альтернативу будинкові для старих, установлюючи в квартирах, де живуть люди похилого віку, інтернет-камери.

За словами голови гамбурзького федерального союзу “Форум житлових комун” Ґерди Гельбіґ, дедалі більшої популярності серед німців набуває ідея спільного проживання в одному будинку старих та молодих родин, які зобов’язуються допомагати один одному, наприклад, у домашньому господарстві або догляді за дітьми. Якщо 1999 року таких запитів надійшло понад дві тисячі, то вже через рік їхнє число зросло більш ніж удвічі.

Будинки для старих у свою чергу теж намагаються запровадити більше самостійності в життя своїх мешканців. Часто їм дозволяють брати участь у приготуванні їжі, у пранні, прибиранні кімнат. В окремих будинках для старих створюються своєрідні житлові комуни. “Таким чином мешканці можуть вести абсолютно незалежне життя і самі визначати, наприклад, що вони бажають собі приготувати на обід або вечерю”, – розповів представник одного з німецьких фондів, які фінансово підтримують будинки для старих.

А от у місті Білефельді кілька людей похилого віку вирішили спільними зусиллями збудувати для себе власний будинок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG