Доступність посилання

ТОП новини

Голова ЦВК Михайло Рябець про агітацію


Голова ЦВК Михайло Рябець про агітацію

Київ, 7 січня 2002 - Вже тиждень офіційно триває передвиборча кампанія. Згідно з Законом про вибори, до 9 лютого заборонено агітацію. А от, що ж це таке - АГІТАЦІЯ, цей закон конкретно не визначає. Напередодні Нового року за допомогою ми звернулися до голови Центральної виборчої комісії Михайла Рябця. У відповіді члена ЦВК Марина Ставнійчук, зокрема, сказано: “Визначення поняття передвиборної агітації законодавство України, на жаль, не передбачае”. Звертаємося до Михайла Рябця:

КОР: Ви можете роз’яснити, що таке агітація?

РЯБЕЦЬ: Ви вже про це щодня багато говорите, тому почитайте закон, потім можете запросити мене для дискусії. І я в ефірі, так як ви це робите самостійно, з моєю участю, роз’ясню “Свободі” і усім іншим положення виборчого закону в частині, що регулює порядок проведення передвиборної агітації.

КОР: Адже немає визначення, що таке агітація.

РЯБЕЦЬ: Разом з тим в законі чітко окреслено, в яких формах здійснюється передвиборна агітація. Треба взяти закон і почитати. Я думаю, що у законі подано майже вичерпний перелік форм ведення передвиборної агітації. Але, напривеликий жаль, замість того, щоб узяти закон, почитати його, то ви висмикуєте факти, розмови…

Мені інколи навіть, я вам скажу, соромно слухати те, що переспівується вашою радіостанцією щодня, що мало місце два три тижні тому. Нема нічого свіжого, нема нічого нового. Знову ж таки згадується публікація в газеті “Дзеркало тижня” і дискусія наша із “Інтерфаксом”. Одним словом, нема нічого свіжого і так і хочеться…Знаєте…

А раз сказав голова ЦВК, що треба слідувати букві і духу закону, то давайте ми покажемо його в очах радіослухачів таким, що… ось ви бачите – це людина, яка затуляє рота ЗМІ.

Усі ЗМІ, в тому числі зарубіжні, які діють на території України, зобов’язані дотримуватися вимог виборчого закону. А при всій моїй повазі до Радіо “Свобода”, цей

канал повинен взагалі висвітлювати цю проблему вузько, в тих межах, які визначено законом, Адже чітко записано, що не забороняється ведення передвиборної агітації у зарубіжних засобах масової інформації. Скажіть будь ласка, які ще треба тлумачення цього положення закону?

КОР: Тлумачення, що ж таке агітація? Це не зрозуміло.

РЯБЕЦЬ: Я вам кажу, що закон подає виключний, майже, перелік форм ведення передвиборної агітації: це і круглі столи, це і інтерв’ю, це і прес-конференції, це і аудіо нариси, так би мовити. Ну візьміть закон!!! Почитайте!

Ви розумієте, якщо немає визначення поняття передвиборна агітація, то це не значить, що вже тепер можна робити все, що забажається, бо немає визначення. Так, самого визначення немає, но форми ведення передвиборної агітації чітко окреслені у законі. Ось беріть і аналізуйте. Запропонуйте інші форми ведення передвиборної агітації в електронних ЗМІ, ніж ті, які визначені в законі. Тоді будемо дискутувати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG