Доступність посилання

ТОП новини

Прес-конференція в’язня, правозахисника Ковальчука


Прес-конференція в’язня, правозахисника Ковальчука

Київ, 22 січня 2002 - Усі звинувачення проти відомого правозахисника, Голови Васильківської районної організації Руху Леоніда Ковальчука скасовані. Його звільнили із зони загального режиму і направили справу на додаткове розслідування. Саме такою є ухвала Верховного Суду України, яка скасувала вирок Васильківського районного суду. З нагоди цієї події у Києві відбулася прес-конференція Леоніда Ковальчука та народного депутата від Київщини Євгена Жовтяка.

Нарешті, у цій васильківській історії можна поставити крапку - правда і справедливість запанували. Принаймні на цей період часу, адже поки суд змінив міру запобіжного заходу із утримання під вартою на підписку про невиїзд. І справа додатково розслідуватиметься.

Однак, українцеві Леонідові Ковальчуку не позаздриш. Йому довелося пройти заледве не усі лабіринти вітчизняної судової системи, відчути на собі, що таке гнів і злість можновладців на регіональному рівні. Свого часу Леонід Ковальчук представляв інтереси територіальної громади Василькова,доводячи незаконність виборів мера цього міста. Оскільки, за словами панів Ковальчука та Жовтяка, попередній мер Валерій Попович не дозволяв чинити свавілля подружжю Тетяни і Анатолія Засух. Відчайдушна позиція Леоніда Ковальчука призвела до його арешту з подальшим засудженням. І таким чином упродовж двох років відбулося аж 50 судових засідань. Кожне з них – це глум над законом і справедливістю. Сам Леонід Ковальчук ось як оцінює вирок Верховного Суду:

«Моє звільнення через скасування вироку Васильківського районного суду було прогнозованим і логічним. В нашій Україні серйозні політичні події,які зусиллями певних кіл переводяться у певну площину, усе ж можна вирішувати за допомогою права. Верховний Суд здатен керуватися нормами закону, права, а не виконувати політичні замовлення можновладців навіть найвищого рівня.»

Народний депутат від Київщини Євген Жовтяк вважає справу Ковальчука справді політичною. Такою, яка була розв’язана у зв’язку із виборами:

«Оскільки ми зараз перебуваємо у передвиборчій ситуації, то важливо врахувати васильківський досвід. Тому що засудження Ковальчука – це результат дострокових виборів мера Василькова. Цей вирок Верховного Суду є абсолютно справедливим. Адже і Васильківський районний суд, і Київський обласний суд є підконтрольними Анатолію Засусі судами. Якщо суддя Київського обласного суду отримує квартиру із рук самого Засухи, то про яку незалежність судів може йтися?Але сам вирок Верховного Суду засвідчив,що в Україні кримінальна система не повинна знишити судову гілку влади як таку.»

У цій ситуації тішить хіба що одне – якщо безмежно довго і вперто битися головою об стіну, її можна пробити. Просто більшість людей уникає цього і мириться із ситуацією. Цим самим даючи шанс можновладцям чинити свавілля.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG