Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 16:10

Токійська конференція у справі допомоги Афганістанові. Терористи Аль-Кайди на базі Гуантанамо


Токійська конференція у справі допомоги Афганістанові. Терористи Аль-Кайди на базі Гуантанамо

Прага, 22 січня 2002 – Західні оглядачі продовжують коментувати дві пов’язані між собою афганські теми: Токійську конференцію країн-донорів у справі надання Афганістанові економічної допомоги і контроверзну тему обходження із захопленими бойовиками Аль-Кайди на американській військовій базі Гуантанамо.

Коментуючи рішення учасників Токійської конференції у справі надання Афганістанові широкої економічної й фінансової допомоги, німецька газета «Зюддойче цайтунґ» свою редакційну статтю починає словами: тепер на Афганістан замість бомб посипляться долари. Протягом тривалого часу міжнародна спільнота залишала цю країну, де понад 20 років точилася громадянська війна, поза увагою, веде далі газета. Лише вчора, тобто 21 січня учасники Токійської конференції пообіцяли відразу зібрати близько трьох мільярдів доларів на відбудову Афганістану. Така велика сума, за словами газети, свідчить про почуття вини з боку західних країн, які так довго залишалися байдужими до страждань афганського цивільного населення. Залишається, однак, відкритим запитання, веде далі «Зюддойче цайтунґ», чи послужили афганські події уроком для світу? У теперішні часи глобалізації і поширення міжнародного тероризму не слід забувати про жоден закуток світу. Крім того, пише на закінчення «Зюддойче цайтунґ», пожертви на відбудову Афганістану мали би принаймні означати майбутнє без мінних полів, без контрабанди наркотиків і знущань над жінками.

Тим часом газета «Нью-Йорк таймс» порушує широкі дискусії у західній пресі про умови утримання захоплених бойовиків Аль-Кайди на американській військовій базі Гуантанамо. У редакційній статті газета підкреслює, що Сполучені Штати самі зацікавлені в утриманні в’язнів у людських умовах із дотриманням правових норм. Однак, як підкреслює газета, поки що невідомо – скільки заарештованих бойовиків на базі Гуантанамо матимуть право на статус військовополонених (який поставить їх під захист Женевської конвенції). В’язнів зі статусом військовополонених неможливо поставити перед військовим трибуналом, який запропонував президент США Буш. Однак, веде далі газета, поки що не вдалося установити навіть країн походження багатьох бойовиків. У цій складній ситуації рутинні методи не спрацьовують. Справу ускладнює той факт, пише «Нью-Йорк таймс», що Вашінгтон розмістив в’язнів поза територією США, що ускладнює доступ до них будь-якої правової системи. Проте це не звільняє пентагон від дотримання міжнародних правових норм, підкреслює на закінчення газета «Нью-Йорк таймс».

Британська газета «Індепендент» у редакційній статті теж порушує тему в’язнів Аль-Кайди на американській військовій базі Гуантанамо. Газета гостро критикує прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера, який учора став на захист американських офіційних осіб, які заперечили звинувачення преси і правозахисних організацій у жорстокому обходженні із бойовиками Аль-Кайди. Посилаючись на попередні фотознімки в’язнів у кайданах, газета називає таке обходження ганебним. В’язнів позбавлено приватного життя і утримують їх в тісноті, яку газета порівнює з курником.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG