Доступність посилання

ТОП новини

Що спонукало Леоніда Кучму закликати прем’єр-міністра та урядовців – кандидатів у народні депутати - на час виборчих перегонів взяти відпустку


Що спонукало Леоніда Кучму закликати прем’єр-міністра та урядовців – кандидатів у народні депутати - на час виборчих перегонів взяти відпустку

Київ, 25 січня 2002 -Президент Леонід Кучма запропонував прем’єр-міністрові та тим членам уряду, які балотуватимуться до Верховної Ради, піти з 9 лютого у відпустку. На думку президента, так буде морально. За словами Леоніда Кучми, він зацікавлений у тому, щоб парламентські вибори в Україні відбулися прозоро і демократично. Останнє, навряд чи забезпечить лише тимчасова відпустка членів уряду, оскільки, окрім міністрів, за виборчими списками партій та блоків до парламенту балотується ціла армія держслужбовців.

Закон про вибори народних депутатів України суворо не регламентує необхідність виходу чиновників, які беруть участь у виборчих перегонах, у відпустку. Однак вони, як твердить голова Центвиборчкому Михайло Рябець, можуть залучати своїх підлеглих до передвиборної агітації. Щоправда, за двох умов : займатися цим виключно у позаробочий час і щоб ті, хто рекрутований чиновниками, не мали статусу держслужбовців.

Насьогодні беззаперечним лідером за кількістю представників виконавчої влади, які вирішили позмагатися за депутатський мандат, є блок “За єдину Україну!” на чолі із главою президентської адміністрації Володимиром Литвином. У виборчому списку “За єдУ!” 17 урядовців та представників центральних органів влади на чолі із прем’єром Анатолієм Кінахом, 10 – представників обласних і районних держадміністрацій та 3- президентські радники.

Крім цього, “”заєдисти” задекларували намір підтримати у мажоритарних округах 41 представника місцевих органів влади, у тому числі - кримського прем’єра та постійного представника президента у кримській автономії. Цікаво, що за такої ситуації ще тиждень тому блок “За єдУ!” закликав Верховну Раду призупинити свою діяльність, мовляв, через те, що нардепи вже повністю зосередились на передвиборчій кампанії.

Друге місце за представництвом чиновництва нині посідають об’єднані соціал-демократи. За виборчим списком партії балотується один міністр – освіти, керівник Держкомбуду та 10 представників місцевих органів влади.

Ще 19 владних представників від СДПУ(о) боротимуться за крісла законодавців у одномандатних округах. Представництво держслужбовців у інших партіях та блоках є дещо скромнішим – за списками Партії зелених балотуються міністр довкілля та голова Фонду держмайна, “Нашої України” – голова Держкомінформу. Крім того, за мажоритарним округом планує балотуватись і міністр із надзвичайних ситуацій. Кожному із них цілком можна закинути спробу використання, так званого, адмінресурсу.

Очевидно, саме ця обставина і спонукала Леоніда Кучму закликати прем’єр-міністра та урядовців – кандидатів у народні депутати - на час виборчих перегонів взяти відпустку. Для глави держави - це черговий привід продемонструвати Заходові, що він виступає за чесні і прозорі вибори. Жодного сумніву стосовно того, що Анатолій Кінах та члени уряду підуть із 9 лютого у тимчасову відпустку, зараз не має . Однак, навряд чи це означатиме, що у такий спосіб послабиться вплив адмінресурсу на виборах. Оскільки їхні результати, як відомо, забезпечуються не на Печерських пагорбах, а у регіонах. Про місцеве ж чиновництво президент у своєму заклику не згадав.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG