Доступність посилання

ТОП новини

Детальніше про “Блок Грача”


Детальніше про “Блок Грача”

Симферополь, 4 лютого 2002 - Ми уже повідомляли, що в Криму створено так званий “Блок Грача”. Минулої п’ятниці партійна конференція Кримської республіканської організації Компартії України висунула кандидатів у депутати кримського парламету від цього блоку у 98 виборчих округах зі 100.

Як повідомила прес-секретар голови Верховної Ради АРК Галина Мамико, з 98 членів “Блоку Грача” – 67 осіб є комуністами, 28 – безпартійні і троє – представники інших партій. Серед останніх – два члени партії “Справедливість” і висуванець Селянської Партії, нинішній народний депутат України Анатолій Дроботов. Крім того, “Блок Грача” вирішив підтримати двох депутатів – об’єднаних соціал-демократів віце-прем’єра Анатолія Коцерубу і голову парламентської комісії з бюджетних питань Володимира Воюша, які під час парламентських криз минулих років були на боці Леоніда Грача.

Виступаючи перед журналістами Леонід Грач знову заявив, що розраховує отримати у новій Верховній Раді Криму більшість у дві третини місць, щоб сформувати із членів свого виборчого блоку новий кримський уряд. Втім, уже зараз в його команді чимало урядовців. Крім згаданого пана Коцеруби, тут також віце-прем’єри Володимир Казарін і Лентун Безазієв, які балотуватимуться у Симферополі, а також ще кілька міністрів і голів республіканських комітетів.

Права рука Леоніда Грача, перший віце-спікер місцевого парламенту Юрій Корнилов йде на вибори у рідній Євпаторії, а керівники “карального органу” спікера – Рахункової палати Криму Микола Горбатов та Анатолій Пиронко – у Симферополі. Тут же балотуватиметься давній соратник Грача, колишній тюремний лікар, а нині депутат Опанас Іванов.

В парламент автономії підуть і родичі спікера – його зять, підприємець Микола Янаки та сват, керівник сільскогосподарського підприємства Леонтій Янаки. Крім того, сім’єю балотуються комуністи Леонтій Шекета та його син Дмитро, обидва у Бахчисарайському районі. Цілком неочікуваною виявилася поява у списку прізвища голови Рескомнацу Едіпа Гафарова, який завжди вважався висуванцем Меджлісу. А ось кого не побачили у переліку членів блоку, і це теж було несподіванкою, – це прізвища члена президії кримського парламенту Геннадія Бабенка, хоча він до останнього був прихильником Леоніда Грача. За неофіційною версією, пан Бабенко був надто настирливим у власному прагненні балотуватися у своєму рідному 25-му окрузі, який, як відомо, уподобав Леонід Грач.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG