Доступність посилання

ТОП новини

Комітет “За правду” – проти “зневаги до української національної та державної ідеї” в Одесі


Комітет “За правду” – проти “зневаги до української національної та державної ідеї” в Одесі

Одеса, 8 лютого 2002 – Близько трьохсот активістів обласного молодіжного громадського комітету опору “За правду” організували пікет біля приміщення мерії Одеси. Учасники заходу висловили своє обурення систематичним виявом міською владою зневаги до української національної та державної ідеї.

Молоді активісти комітету “За правду” тримали гасла: “Боделане, не ти здобував незалежність, і не тобі її ганьбити”, “Чому громадяни України повинні віддавати гроші на іноземні церкви?”, “Поверніть Одесі вулицю героя України Романа Шухевича”, “Українському місту Одесі – українську церкву” та інші.

За словами голови комітету опору “За правду” в Одесі Андрія Юсова, “наш вихід до мерії викликаний нестерпним становищем, яке є з українською державністю в Одесі. Ми вимагаємо повернути місту провулок, названий на честь Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, скасувати запровадження в Одесі так званої “тримовності” та звернути увагу на жахливий стан УПЦ Київського Патріархату. І це ще далеко не повний перелік. Ми не згадуємо ситуацію з вивченням української мови у школах, не згадуємо про те, що російську мову вивчатимуть за рахунок “Народознавства”, про те, що українськомовної преси в Одесі в продажу майже немає, про те, що вищі навчальні заклади є російськомовними і так далі. За символ пікету ми обрали той ганебний надпис – “10 років незалежності України” над пнем. Це символізує ставлення міської влади до України як держави та до українських патріотів в Одесі”.

Андрій Юсов переконаний, що міська влада почує вимоги активістів

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG