Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 22:31

США та Ірак. Мусульмани та День Святого Валентина


США та Ірак. Мусульмани та День Святого Валентина

Прага, 13 лютого 2002 - Західна преса аналізує, як все таки Сполученим Штатам поступити з Іраком? Коментатори також намагаються пояснити, чому Ізраїлю так необхідно зберегти Арафата, і як святкуватимуть День Святого Валентина в мусульманських країнах.

Аналітичний центр “Стратфор” прогнозує, що робити з Іраком. Попри жорсткі слова Буша про Ірак, як осередок зла у світі, Білий Дім не дійшов консенсусу про наступні дії Вашингтона. “Стратфор” пише про кілька варіантів, від організації перевороту ЦРУ до воєнної кампанії типу “бурі в пустелі”, але питання, хто очолить Ірак після Саддама, залишається відкритим. Сполучені Штати навряд чи атакуватимуть Багдад, не маючи достойної заміни диктаторському режимові.

Французький часопис “Лє Монд Діпломатік” вміщує коментар ізраїльського міністра юстиції Бейліна, який уважає, що кращого партнера у переговорах із Палестиною, ніж Ясир Арафат, Ізраїлю не знайти. Ізраїль зробить величезну помилку, якщо наполягатиме на заміні Арафата. За 9 років після мирних переговорів в Осло, обидві сторони наробили помилок. Але, Арафата можна зрозуміти – зазначає ізраїльський міністр у французькому “Лє Монд Діпломатік”, Арафату конче потрібна остаточна угода з Ізраїлем, що дозволить йому стати президентом Палестинської Автономії зі столицею в Єрусалимі. І Шарон і Арафат – проблемні лідери, і, звичайно, найпростіше було б усунути обох із політичної карти і просто почекати на прихід наступного покоління лідерів, але чекання коштуватиме надто дорого.

Ізраїльський щоденник “Джерусалем Пост” повідомляє про випадок з Арафатом, коли той погрожував голові своєї служби безпеки. З посиланням на палестинські джерела, газета пише, що під час напруженої зустрічі у неділю Глава палестинської автономії спрямував свій пістолет на керівника служби безпеки на Західному березі Йордану – Раджуба. Арафата начебто розлютили слова Раджуба, що він, Арафат, втратив контроль над своїми підлеглими. Єрусалимський щоденник також нагадує, що Арафат наказав роззброїти угрупування “Гамас” та “Ісламський джігад” і попрохав палестинських лідерів вплинути на терористів, аби ті не робили провокацій під час візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Шарона до США.

“Святий Валентин заполоняє серця мусульман” – такий заголовок уміщує у середу італійська газета “Ла Републіка”. Якщо, перебуваючи у Саудівській Аравії, ви спитаєте в крамниці, чи продають вони подарунки до Дня святого Валентина, будьте готові до того, що продавець спершу витріщить на вас очі, а потім з-під прилавка дістане повний набір дрібничок: різних червоних сердечок, листівок і футболок із вишитими написами типу “кохаю тебе”, “навіки разом”.

Іслам забороняє відзначати День Святого Валентина, але Саудівська Аравія запровадила ще жорсткішу заборону не лише на всі християнські, а й на деякі мусульманські свята. Жорстока релігійна поліція намагається за цим стежити, але напередодні свята закоханих роботи в неї особливо багато. Нове покоління країни, а люди молодші 18 років складають тут половину населення, більш відкрите до західних ринків і культури завдяки подорожам і супутникову телебаченню і тому нехай із переслідуваннями поліції, але подарунки до Валентина дарують і мусульмани – пише у середу “Ла Републіка”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG