Доступність посилання

20 Листопад 2017, Київ 18:02

Головний редактора інтернет-видання «Українська правда» Олена Притула про підсумки свого візиту до Брюсселя


Головний редактора інтернет-видання «Українська правда» Олена Притула про підсумки свого візиту до Брюсселя

Брюссель, 15 лютого 2002 ― Наступного тижня до України з візитом має прибути ще один чільний західний урядовець – верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана. У якому ж напрямку розвиваються відносини між офіційним Києвом та Брюсселем? Наш брюссельський кореспондент Славко Волинський запросив до розмови головного редактора інтернет-видання «Українська правда» Олену Притулу, яка сьогодні завершила перебування в Бельгійській столиці.

Славко Волинський

Завершився Ваш візит до Європейської Комісії, Європейського парламенту та деяких інших євроустанов до Брюсселя. Які підсумки Вашого візиту?

Олена Притула

Я думаю, що підсумки будуть відомі вже наступного тижня, можливо, через місяць. Я дуже рада тому, що у мене була можливість зустрітися з усіма людьми, які займаються безпосередньо Україною.

Наприклад, ми зустрічалися з головою департаменту Єврокомісії з відносин із Східною Європою, а також керівництвом департаменту, який безпосередньо займається Україною, з керівниками української місії у Брюсселі, з головою відділення з справ людини у Європарламенті, з офіційними особами в офісі верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики і безпека Хав’єра Солани й голови Єврокомісії Романо Проді. Зустрічі були дуже цікаві і на кожній з них представників Єврокомісії та Європарламенту цікавило, що зараз відбувається в Україні, яке становище із справою Гонгадзе, що буде робити Україна у цій справі?

С. В.

А чи стало відомо європейському керівництву про ті плівки, які підтвердив колишній працівник Еф Бі Ай і чи справило це якесь враження на керівників Європейського Союзу?

О.П.

Так, звичайно, я була приємно здивована тим, по-перше, що деякі із цих офіційних осіб уже обізнані у цій ситуації, а деяким я розповіла про те, що відбулося тиждень тому. Тобто всі вони поінформовані про ситуацію із плівками, всі вони знають про те, що відбулося майже офіційне підтвердження тому, що президент Леонід Кучма може бути причетний до вбивства Георгія Гонгадзе.

Я думаю, що найближчим часом, коли Хав’єр Солана буде в Україні стануть відомі деякі речі.

С.В.

Чи можна сподіватися на те, Хав’єр Солана, якого в Україні оцінюють як людину, яка підтримує Леоніда Кучму, що він після цього дещо змінить своє ставлення, конкретно до пана Кучми?

О.П.

Я питала, чому саме Хав’єр Солана так цікавиться Україною? Мені сказали, що це його особистий інтерес. І, чесно кажучи, наскільки я зрозуміла з розмов з офіційними особами з його офісу, Хав’єр Солана зацікавлений саме в Україні, але не в українському президентові Леонідові Кучмі.

Тобто, його візит не слід розглядати, як підтримку Леоніда Кучми. Мені це дали зрозуміти в його офісі. Це просто демонстрація того наскільки і як оцінюють місце України, ситуацію в Україні для майбутнього Європи.

С. В.

А які теми, окрім справи Гонгадзе, Ви обговорювали під час візиту?

О.П.

Я думаю, найбільше питань зараз для нас – це як зробити так, щоб розширення Євросоюзу не справило такого негативного враження на всіх, хто зараз проживає в Україні? Як зробити так, щоби кожна людина в Україні хотіла бути частиною такої європейської спільноти.

Я не хочу більше чути ці заяви наших лідерів і більш нічого, тому що вони не мають під собою жодних підстав, жодної програми державної. Я просто хочу, щоб кожна окрема людина знала, що років через десять, вона має жити так, як зараз живуть, скажімо, хоча б тут у Європі, що її діти будуть більш забезпечені. Я хочу просто, щоб кожен українець не казав, що я є європеєць, я хочу, щоб вони були європейцями.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG