Доступність посилання

ТОП новини

1 березня цього року чеські легкові автомобілі «Шкода» почали складати в Україні


1 березня цього року чеські легкові автомобілі «Шкода» почали складати в Україні

Прага, 1 березня 2002 - «Шкода-Авто» чи «Шкодовка», як ще з симпатією називають чехи свій завод, - один з найпотужніших автовиробників в Європі. Підприємство розташоване в місті Млада Болеслав, його авто «Шкода-Феліція» стало найпопулярнішим серед чехів. Та минулий рік був успішним для «Шкоди» і ще з двох причин. 82 тисяч автомобілів продав завод до сусідньої Німеччини – рекордна кількість для цієї країни. І друге: вдалось розпочати складання автомобілів в Україні. Чеські автовиробники не приховують, що з українським ринком поєднують великі плани.

Перше авто «Шкода-Октавія » було складене 19 грудня минулого року в урочистій атмосфері в присутності як українських акціонерів, так і чеських поставників на заводі «Єврокар», що розташований у найбільшому закарпатському місті Ужгород. Чому вибір впав на Україну, на Ужгород – з цим запитанням я звернулась до пана Мілана Смутного - речника чеського автозаводу «Шкода-Авто».

М.СМУТНИ: По-перше тому, що нам вдалось знайти місце, безпосередньо близьке до українсько-словацького кордону. На мій погляд це – логічно. Для нас надзвичайно важливо, щоб вироблені на чеських заводах частини без жодних затримок і зайвих перевантажень відразу діставались до рук тих, хто в Україні авта складатиме. Тобто, щоб жодна зайва рука не втручалась у процес, який чутливо відбивається на якості автомобілів. Наші партнери – українське акціонерне товариство «Єврокар» збудувало свою колію від кордону в Чопі до заводу. Іншими словами, якщо авточастини «Шкоди-Октаві» запаковуються в місті Млада Болеслав, то розпаковуються і складаються вони безпосередньо на заводі в Ужгороді. По-друге, Ужгород є складовою особливої економічної зони, що створює сприятливі умови для інвестицій. Зрозуміло, що економічні привілеї, котрі надає українська сторона, ми використали. Ми також переконані в тому, що створені умови притягнуть нових інвесторів, які б хотіли до нас приєднатися. Наприклад, десь неподалік від нашого заводу в Україні можна було б налагодити виробництво високоякісних запчастин, з тим, щоб ми не мусили все ввозити з Чеської Республіки.

Закрите українське акціонерне товариство «Єврокар» в Ужгороді співпрацює з чеською »Шкодою» вже понад рік. За свою першу інвестицію – 15 мільйонів американських доларів, товариство «Єврокар» збудувало лінію і налагодило складання автомобілів. На заводі нині працює 200 робітників, проектна потужність лінії, за словами речника чеської сторони, 15 тисяч автомобілів на рік. Серійне виробництво, як сказала нам комерційний директор «Єврокару» пані Марина Яковлева, розпочинається в березні. Цього року в Ужгороді сподіваються скласти і продати українським громадянам 5 тисяч авт «Шкода-Октавія». Сам же чеський автозавод безпосередньо продав минулого року на українському ринку 4 тисячі 200 автомобілів. Цього року чехи сподіваються цю кількість подвоїти.

І на закінчення таке. За даними англійських фахівців з «Економіст Інтелідженс Юніт», сьогодні середньостатистичний український громадянин готовий віддати за авто не більше однієї тисячі американських доларів. Зрозуміло, що йдеться про автомобілі вживані, зі «секонд хенду», якими переповнений український ринок. Власний автомобіль за 3 і більше тисяч доларів США є значно дорожчою родинною інвестицією. Однак згідно з тим же джерелом, 70 відсотків автомобілів в Україні нині продається саме за ціною від 3-ох до 7-и тисяч доларів. Середня вартість нової чеської «Шкоди-Октавія» - 10 тисяч доларів США, ймовірно не поставить її відразу в ряд найпродаваніших. Та оскільки її вартість все ж є нижчою від вартості багатьох інших нових іномарок, що дістались на український авторинок, то чеська «Шкода» можливо, все ж здобуде шанс стати українським народним автомобілем.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG