Доступність посилання

ТОП новини

Реформи на селі спричинили виникнення нової верстви власників


Реформи на селі спричинили виникнення нової верстви власників

Київ, 6 березня 2002 - З іншого боку, проблеми, пов’язані з розподілом майна колишніх колгоспів, призводять до суперечок та конфліктів між селянами та представниками владних структур. Люди навіть не завжди знають, до кого звертатися за допомогою, за порадою, адже керівництво новітніх сільськогосподарських підприємств, що прийшли на зміну колгоспам, часто діє виключно у своїх власних інтересах.

У 1995 році була розроблена і затверджена Кабінетом Міністрів програма правової освіти населення. Однак, за словами, колишнього міністра юстиції, народного депутата Василя Онопенка: «Програма є, а правової освіти немає, оскільки чинній владі невигідно, щоб люди знали свої права і боролись за них ».

Звертатися ж до юристів для більшості селян - річ надто дорога. Втім, схоже на те, що господарники трьох районів Вінниччини невдовзі не матимуть такої проблеми. У трьох районних центрах: Калинівці, Козятині та Хмільнику - започатковано соціальну програму із юридичного обслуговування селян «Народний адвокат».

За порівняно невеликий час роботи програми юридичною допомогою скористалося кілька сот осіб. Кількість тих, хто бажає отримати допомогу, збільшується з кожним тижнем.

Як результат, кількість юристів, що обслуговують населення, довелося збільшити від 7 до 12 осіб. На консультацію приїжджають люди з інших районів Вінниччини.

Ініціатори програми наголошує на тому, що місцева влада в особі чиновників різного рангу та деяких керівників сільгосппідприємств протидіють програмі, перешкоджають розповсюдженню інформації про неї, адже бюрократам, влада яких тримається, зокрема, на залякуванні селян, невигідно, щоб вони знали і вміли відстоювати свої права. Щоправда, і недосконале законодавство їм також у цьому потурає.

Прогалини у законодавстві, зокрема у Земельному кодексі, на думку координатора програми, зроблено свідомо, з тим, щоб селянин й надалі залишався підневільним. Зокрема, багато питань віднесено на відкуп загальних зборів, які, зазвичай, ухвалюють думку керівництва.

Селяни, що стали об’єктом зловживань новітніх визискувачів, очевидно, не будуть стояти осторонь і візьмуть у руки більш надійний засіб захисту, ніж вила: знання законів і вміння ними скористатися. У цьому сенсі програма “Народний адвокат” є хорошим помічником.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG