Доступність посилання

ТОП новини

Нью-Йорк через пів року після терактів


Нью-Йорк через пів року після терактів

Прага, 11 березня 2002 – Місце катастрофи 11 вересня в Нью-Йорку майже цілком розчищено: місяць тому сусідні вулиці відкрито для транспорту і пішоходів. І хоча рішення про майбутнє Світового Центру Торгівлі ще немає, у понеділок тисячі нью-йоркців вшановували пам’ять жертв тероризму. Для більшості з них 11 вересня 2001 року стало днем, коли життя змінилося.

У понеділок минуло шість місяців відтоді, як два захоплені терористами літаки вкарбувалися у нью-йоркські вежі-близнюки, одразу забивши 3 тисячі осіб.

Сьогодні мешканці міста з болем згадують цей день: Джо Коррі, фінансовий консультант на Вол Стріт, на власні очі бачив, як перший літак нищив Північну вежу. Цей американець говорить, що тепер згадує страхітливий момент завжди, як чує гуркіт літака в небі: "Я часто згадує це, особливо в центрі міста. Я живу в центрі, і щоразу коли чую літак, що пролітає, я мимоволі піднімаю голову, хоча раніше не мав такої звички. Я почав дивитися на людей по-іншому, я почав помічати, як вони вдягаються, якими мовами спілкуються."

В одному із найближчих до місця катастрофи парків встановили пам’ятник, що уцілів після атак. Він має назву "Сфера", а створено його 1971року на честь миру у світі. Хоча серйозні дебати про майбутнє Світового Центру Торгівлі ще не почалися, більшість жертв терактів пропонують перетворити цілий район катастрофи на пам`яткову зону; інші вважають, що відбудова веж буде найкращим пам’ятником, який крім того символізуватиме міць і непереможність Америки.

Деріл Джонсон працює в одному з транспортних відомств Нью-Йорка. У розмові з нашим кореспондентом він сказав, що переосмислив свої життєві пріоритети: "Я став ближчим до родини, я поціновую кожен день, який прожив. Я вважаю, що заходи безпеки недостатні, і взагалі, я не вірю владі."

Вихователька з Бразилії, що прибула до Нью-Йорка 20 років тому, вважає, що нью-йоркці стали добрішими не лише один до одного, а й до приїжджих: "Їхнє ставлення до іноземців дуже змінилося, я стала відчувати, як раді вони бачити людей звідусюди. Такого раніше не було."

Через кілька тижнів після терористичної атаки 11 вересня з`явилося чимало різних психологічних досліджень, які підтверджували, що трагедія зблизила мешканців Нью-Йорка - відчувалося, що незначні проблеми і маленькі щоденні негаразди втратили значення. Щоправда пізніше психіатри зауважили тривожні сигнали наступної хвилі депресії і страху населення, яке живе за умов підвищених заходів безпеки і постійних попереджень про можливі нові атаки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG