Доступність посилання

ТОП новини

Четвертий парламент: час вибору – Ющенко відмовляється узгоджувати кандидатів-мажоритарників з Тимошенко і Морозом


Четвертий парламент: час вибору – Ющенко відмовляється узгоджувати кандидатів-мажоритарників з Тимошенко і Морозом

Київ, 13 березня 2002 - Рік тому опозиціонери з руху “Україна без Кучми” мріяли, про об‘єднання трьох політиків: Юлії Тимошенко, Олександра Мороза і Віктора Ющенка. Мрійники з наметового містечка прогнозували, що Ющенко стане президентом, Тимошенко – прем‘єром, а Мороз спікером парламенту.

Рік минув, однак ці поважні особи ідуть на вибори трьома різними блоками. Хоча останнім часом з‘явилася інформація, що Б‘Юті, “Наша Україна” і Соціалістична партія узгоджують кандидатів у мажоритарних округах.

Віктор Ющенко з цього приводу знає не багато:

“Цю роботу ще не почали. Як мені доповідав Петро Порошенко, вона почнеться цього тижня. З усіма можливими політичними партнерами, у тому числі і з тими, кого ви назвали”.

А ті, кого ми назвали, стверджують, що блок “Наша Україна” відмовляється від узгодження кандидатів. Говорить секретар політради Соціалістичної партії України Віталій Шибко:

“На сьогоднішній день, від того, що сказав Ющенко, ніяких практичних кроків ми не відчуваємо. Така розмова була дуже давно. Тоді ця розмова припинилася якраз з ініціативи блоку “Наша Україна”. І для нас було радісно почути, що сьогодні є така можливість. Але, що, кого і як ми будемо узгоджувати, і хто, конкретно це буде робити? Подібного кроку з боку блоку Ющенка не було зроблено”.

З соціалістом Віталієм Шибком погоджується активіст блоку Юлії Тимошенко Максим Стріха:

“З Морозом узгодження йдуть. Можливо з декількох непрохідних кандидатур буде ухвалено рішення. На жаль, я не знаю реальних кроків з боку “Нашої України” на погодження. Навіть там, де є кандидати відверто непрохідні, узгоджень ще немає”.

Над питанням чи виконають єдине “тріо” Тимошенко, Мороз і Ющенко розмірковував мій колега Сергій Грабовський:

Абсолютна більшість електорату ющенківців, тимошенківців та морозівців має чимало спільного в поглядах, отже, справно голосуватиме за узгоджені кандидатури.

Чи реальна можливість такого узгодження кандидатур? Заяви представників блоків Ющенка, Тимошенко і Соціалістичної партії, що, мовляв, досі ніяких угод немає, ще нічого не означають. На те вона і політика, особливо українська, щоб бути сповненою таємниць і недомовок. Тим більше, що вигоди від такого узгодження справді можуть бути грандіозні: за підрахунками незалежних експертів, можна здобути перемогу у чи не половині мажоритарних округів. І головне, щоб конкуренти не повторили вдалий прийом.

Але приховування факту узгодження кандидатур від конкурентів має зворотну сторону: так само невтаємниченими лишаються виборці. До них може просто не встигнути дійти інформація про зняття, скажімо, двох кандидатів на користь третього, якщо здійснити таку акцію якнайближче до дня голосування. (Адже за Законом про вибори, кандидат має право у будь-який момент звернутися із заявою про відмову від балотування). А якщо робити її заздалегідь – конкуренти встигнуть повторити фокус.

Отож, якщо Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко і Олександр Мороз справді мають намір узгодити кандидатів від своїх партій та блоків, це буде настільки філігранна операція, що подібної до неї в сучасній українській політиці ще не було. Чи накличуть на свою голову речники противників цих політичних сил таке узгодження кандидатів у мажоритарних округах? Чекати недовго.

Не довго чекала поновлення у реєстрації кандидат у депутати від партії “Яблуко” Галина Романова, яка балотується в Криму. Сьогодні вона припинила дводенне голодування. З подробицями наш кримський кореспондент Володимир Притула:

Приводом для скасування реєстрації Галини Романової стало подання Державної податкової адміністрації в АРК про те, що кандидат у народні депутати не вказала у своїй декларації про прибутки автомобіль, і кілька квартир – у Симферополі та Євпаторії. І хоча пані Романова документально довела, що вказене майно належить не їй, а її повним тезкам, окружком повірив податковикам і зняв кандидата від партії “Яблуко” з реєстрації.

У понеділок пані Романова разом з групою однопартійців розбила наметове містечко на майдані перед будинком Симферопольської податкової адміністрації. Таким чином вона висловила протест проти втручання податковиків у політичні і виборчі процеси.

“Я вважаю, що це політична розправа, це посадова фальсифікація з боку державних органів. І всі мої зусилля, спрямовані протягом трьох діб на те, щоб державні органи відкликали фальсифікований документ, щоб вони переперевірили всі дані, на жаль, не мали успіху. Лише ось такою публічною акцією нам вдалося сколихнути громадську думку і домогтися рішення Центральної виборчої комісії України,” - заявила Галина Романова.

Вона повідомила, що ЦВК відновила її в реєстрації ще в понеділок, але акція протесту тривала до середи, бо лише сьогодні Прокуратура автономії погодилася взяти до розгляду заяву представників “Яблука” про притягнення до відповідальності посадових осіб податкової адміністрації, які причетні до фальсифікації документів Галини Романової. Тим часом прес-служби і прокуратури, і податкової відмовляються коментувати це повідомлення пані Романової.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG