Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола


В Одесі вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

Одеса, 26 березня 2002 - Щоправда, пам'ять про славного сина України В'ячеслава Чорновола вшанували не державні чиновники, а кілька десятків активістів громадських організацій та політичних партій національно-демократичного спектра.

Міська влада Одеси оголошену напередодні панахиду у храмі Різдва Христового Української Православної церкви Київського Патріархату проігнорувала. І це незважаючи на той факт, що В’ячеслав Чорновіл дуже полюбляв бувати в Одесі. Його іменем не названо дотепер жодну з міських вулиць.

Руслан Боделан та його команда не вшанувала дотепер пам'ять про Голову Народного Руху України, як не вшанувала Вона належним чином і патріотів, борців за незалежність України з Одеси - Юлія Мазура, Ганну Голембієвську, Олега Коденчука та багатьох інших, яких нині немає серед нас, вони біля Бога.

25 березня панахиду в пам'ять про В’ячеслава Чорновола відслужив керуючий справами Одесько-Балтської єпархії УПЦ КП, владика Паїсій. Люди стояли у церкві із запаленими свічками.

Владика Пасій виголосив проповідь до присутніх. “В’ячеслав Чорновіл поклав своє життя на вівтар свободи. Його смерть стала для багатьох українців ознакою того, що відбувається серйозна боротьба з тими хто виборює незалежність України і Українську Церкву.

Навіть тут в Одесі, коли Він був із візитом у 1987 році, Він відвідав наш тоді єдиний храм Української Православної церкви Київського Патріархату. Зараз у нас біля 60 парафій. Нині в Україні такі часи, що все національне називають фашистським, націоналістичним. Ми бачимо як в автокатастрофах гинуть різні відомі люди...

Але, маємо надію, які нині об'єднались, переможуть на цих виборах. Помолимося, щоби українці зробили вірний крок для наближення великої мети, заради якої віддали своє життя багато українських патріотів.

Ми всі знаємо як важко живеться українцям в Одесі. Хто б міг подумати, що в нашій рідній державі – в московських церквах нас будуть виклинати, накладати анафемі. І це лише за те що ми існуємо, за те, що ми наважилися на існування як національна Православна церква. Виклинають кожного поіменно...”

Перед тими хто прийшов на Панахиду мав слово й Голова обласної організації Народного Руху України Геннадій Щипковський.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG