Доступність посилання

ТОП новини

Афганістан уразив руйнівний землетрус


Афганістан уразив руйнівний землетрус

Прага, 26 березня 2002 — Прибуття до Афганістану першої групи з тисячі семисот військовослужбовців елітних частин із Великобританії, які мали б стати до бою з рештками талібів та боївкарів Аль-Каєди вже в середині квітня, відступило на другий план: від понеділкового вечора до вівторкового ранку країну вразила низка нищівних землетрусів, що призвели до численних жертв.

Як уважають, щонайменше понад півтори тисячі людей загинуло й чотири тисячі поранено внаслідок кількох потужних землетрусів у провінції Баглан на півночі Афганістану.

Посланець Організації Об’єднаних Націй до Афганістану Залмай Халілзад повідомив, що голова тимчасової влади країни Хамід Карзай оголосив про 1 тисячу 800 загиблих.

Та представники відомства Верховного комісара ООН у справах біженців попереджають, що говорити про точне число жертв зарано — повідомлення з найбільш уражених реґіонів лише починають надходити.

Але руйнівні наслідки землетрусу вже зрозумілі, сказав нашому радіо речник відомства ООН у справах біженців у Кабулі Юссеф Хассан: «Постає образ очевидно нищівного землетрусу, що повністю зруйнував багато сіл у районах Нахрин і Бурке (провінції Баглан). Руйнування масові. Цілковито знищено багато сіл, дуже багато людей загинуло».

Кожне нове повідомлення з провінції Баглан приносить усе гірші вісті, каже Хассан. Уже відомо, що майже на 90 відсотків зруйновано місто Нахрин.

За найобережнішими оцінками відомства ООН у справах біженців, наразі можна говорити про 800 загиблих — але число дедалі зростає.

Міністр внутрішніх справ Афганістану Юнус Кануні вже згадує принаймні 2 тисячі загиблих, понад 3 тисячі поранених і до 30 тисяч осіб, що втратили житло.

За його словами, тимчасова влада країни сама не вправиться з наслідками трагедії. Кануні закликав міжнародну спільноту надати термінову допомогу.

Перша допомога вже вирушила: Європейська Комісія надсилає до найураженіших ре∂іонів намети й готова розширити свої зусилля, Світова програма харчування — харчі. Допомогу готують і інші країни чи міжнародні й гуманітарні організації.

Тим часом землетрус, крім усіх інших трагічних наслідків, підриває програму ООН із повернення біженців, що походять із провінції Баглан, яка вже й до нинішньої катастрофи тяжко постраждала від особливо гарячих боїв у роки війни й тривалої посухи. За словами кабульського речника відомства ООН у справах біженців, їх тепер закликають відкласти повернення в рідні місця. Це означатиме, що вони не встигнуть вчасно обробити землю й виростити врожай, а отже, й далі залежатимуть від зовнішньої допомоги.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG