Доступність посилання

ТОП новини

Євреї в усьому світі зустрічають Песах – свято Пасхи. Про традиції свята розповідає головний чеський Равин Карел Сідонь


Євреї в усьому світі зустрічають Песах – свято Пасхи. Про традиції свята розповідає головний чеський Равин Карел Сідонь

Прага, 27 березня 2002 -

О.Пеленська: Які є особливості єврейської Пасхи або чим вирізняється єврейська Пасха від християнської ?

К.Сідонь: Швидше чим вона не відрізняється. І тим є єдина риса - певна узгодженість, хоча й не точна, в часі . Християнська Пасха і єврейський Песах відзначаються приблизно в один час. Але релігійна основа єврейського Песаху є зовсім іншою, ніж у християн. В нашій єврейській традиції Песах є згадкою виходу з Єгипту, звільнення з неволі, із рабства, на волю. Ми щороку собі це пригадуємо. Песах означає перехід, стрибок. Для нас це національне свято, на відміну від інших свят, які мають характер міжнародний, загальнолюдський.

О.Пеленська: Яким би, на вашу думку, могло бути послання євреїв на Пасху до всіх інших людей, які сповідують іншу релігію, зокрема, християн, для котрих Пасха прийде пізніше.

К.Сідонь: Я б сказав, це послання є посланням свободи. Це велика річ, і ми цей крок до свободи пригадуємо собі щороку і для кожного покоління. Нам залежить на тому, щоб про свободу дізнались діти від своїх батьків, щоб ця традиція, зокрема, вміння шанувати свободу як таку утверджувалось у кожній генерації.

О.Пеленська: Зараз у війнах, в ненависті щоденно гинуть тисячі людей по всьому світі. Чи може їх від цього врятувати релігія, віра у Всевишнього ? Нагадаю вам, наші шановні слухачі, що на запитання Радіо »Свобод відповідає головнй чеський равин Карел Сідонь.

К. Сідонь: Я гадаю, що всіх може врятувати правда. Це означає, наприклад, якщо ви підете до лікаря, і будете йому говорити неправду про свої болі, тоді він вас не вилікує. Чи ви звернетесь до поганого лікаря, котрий вас обдурить, і тоді ви залишитесь хворим. На мій погляд, так є і з декотрими релігіями, які засновані на ілюзіях. Так само є і з деякими ідеологіями, збудованими на ілюзіях. Так що правда без ілюзій і любов, любов до людей, але щоб обов’язково була підтверджена реальними діями.

О.Пеленська: Що б ви хотіли побажати віруючим в Україні ?

К.Сідонь: Кошар Песах і Веселий Песах! Веселої Пасхи.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG