Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 17:07

Арабський самміт i Близький схід


Арабський самміт i Близький схід

Прага, 28 березня 2002 – У центрі уваги західної преси залишається самміт лідерів країн Арабської ліги в Бейруті і дальший розвиток подій на Близькому сході, зокрема останній терористичний акт в Ізраїлі, унаслідок якого загинуло 19 осіб і 130 було поранено.

У світлі арабського самміту в Бейруті, британська газета «Дейлі Телеґраф» аналізує перспективи відновлення мирного процесу на Близькому сході. На думку газети, відсутність на самміті палестинського лідера Арафата, а також двох арабських лідерів – президента Єгипту Мубарака й короля Йорданії Абдулли, тобто керівників саме тих двох арабських країн, які підписали з Ізраїлем мирні договори, отже відсутність цих провідних в арабському світі керівників перетворила нинішній самміт у подію маргінального характеру. Самміт, підкреслює «Дейлі Телеґраф», пройшов стороною від головної близькосхідної драми, від спроб американського посланника Зіні досягти домовленості про припинення насилля і від дальших кривавих актів насилля.

Німецька газета «Зюддойче цайтунґ» у редакційній статті теж висловлює думку, що результати самміту Ліги арабських країн виявилися далекими від досягнення миру. Від самого початку самміт супроводжують невдачі, починаючи від відсутності на ньому кількох провідних арабських лідерів. Причини їхньої відсутності, веде далі «Зюддойче цайтунґ», по суті досі невідомі. Можливо, вони не прибули до Бейрута з міркувань безпеки, а можливо знеохочені браком впливу Сполучених Штатів на ізраїльського прем’єра Шарона. Щоб би там не відбувалося у рамках арабського самміту і поза ним, як вважає на закінчення німецька газета, поки що нема жодних підстав сподіватися на мирне врегулювання близькосхідного конфлікту.

Тим часом коментатор іншої німецької газети «Ді Вельт» Дітріх Александер теж вважає, що арабський самміт провалився ще до свого початку з огляду на відсутність на нараді кількох важливих в арабському світі лідерів. Зі свого боку ізраїльський керівник Шарон, як вважає коментатор, теж допустився серйозної помилки, заборонивши Арафатові взяти участь у самміті в Бейруті. Дозволивши Арафатові поїхати до Бейрута, підкреслює автор, Шарон таким чином міг би випробувати саудівський план мирного врегулювання, який підтримали Сполучені Штати й країни Європейського союзу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG