Доступність посилання

ТОП новини

“Наша Україна” буде вимагати проведення повторних виборів в Одесі


“Наша Україна” буде вимагати проведення повторних виборів в Одесі

Одеса, 2 квітня 2002 - Як повідомили з Одеської міської виборчої комісії, найймовірніше переможцем на виборах міського голови стане Руслан Боделан. У міськвиборчкомі стверджують, що Він випереджає головного суперника Едуарда Гурвіца на багато голосів. Тим часом, у міському виборчому штабі блоку “Наша Україна” переконані, що вибори проведено з відвертими фальсифікаціями та порушеннями.

Як наголошено у відкритому листі міського виборчого штабу блоку “Наша Україна” до Віктора Ющенка, “Оголошені, на словах”, “прозорими” вибори в Одесі на практиці стали зразком найбільш антидемократичних та “закритих” виборів. 31 березня найбрутальнішим чином порушували права спостерігачів, в тому числі іноземних, із Сполучених Штатів Америки. Зафіксовані десятки випадків відкриття виборчих дільниць і праці з бюлетенями без присутності спостерігачів. Їх позбавляли можливості знайомитись зі списками виборців.

Будь які спроби спостерігачів звернути увагу на порушення не брали до уваги, а їх звинувачували у перешкоджанні проведенню голосування чи підрахунку голосів.

Результатом відвертого тиску з боку членів дільничих комісій став зафіксований медиками мікро інсульт спостерігача від блоку “Наша Україна”, професора, доктора наук Людмили Залюбинської.

В Одеській міській територіальній виборчій комісії, під час підрахунку голосів, було зроблено спробу розмістити всіх спостерігачів за спеціальною огорожею, а невідомі особи проводили відео зйомки спостерігачів та журналістів. Працівники міліції не вжили жодних заходів до порушника.

Загальною практикою для проведення виборів в Одесі стала присутність на виборчих дільницях посадових осіб районних та міських адміністрацій, які не є учасниками виборчого процесу. Тим часом, 20 відсотків виборців не змогли проголосувати внаслідок відсутності на дільницях належних умов.

Зафіксовано факти вкидання Одним з найбільш кричущих порушень став факт приїзду до будинку Київської рай адміністрації Одеси кількох машин із головами деяких виборчих дільниць. Встановлено, що вони вчинили спробу підмінити заповнені бюлетені зі скринь тими, що були вже підготовлені у Київській рай адміністрації Одеси.

В одеському міському виборчому штабі блоку “Наша Україна” вже готують позови до суду з вимогою скасувати результати голосування 31 березня в Одесі і провести повторні вибори.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG