Доступність посилання

ТОП новини
13 квітня 2021, Київ 05:44

Близькосхідний конфлікт


Близькосхідний конфлікт

Прага, 9 квітня 2002 – Західні оглядачі продовжують коментувати розвиток подій на Близькому сході, зокрема перший відгук ізраїльського лідера Шарона на заклики президента США Буша вивести війська з окупованих палестинських міст.

Газета «Нью-Йорк таймс» у редакційній статті схвально відгукується про оголошене Шароном виведення минулої ночі ізраїльських сил із двох палестинських міст, проте висловлює сумнів – чи це означатиме цілковите виведення військ з окупованих палестинських земель. Досі Шарон зігнорував кількаразові заклики президента США Буша до негайного виведення військ із палестинських земель, підкреслює газета, вважаючи це образою президента Буша і Сполучених Штатів, які залишаються найближчим союзником Ізраїлю. Далі газета пише, що нинішня операція ізраїльських сил безпеки на палестинських землях з метою затримати терористичні групи, розрахована радше на короткочасну мету, проте вона завдасть шкоди інтересам Ізраїлю у майбутньому, і далі розпалюючи ненависть серед тисяч палестинців і мільйонів арабів у сусідніх країнах. Газета підкреслює, що ізраїльські облави, комендантські години і контрольно-пропускні пункти ставлять під загрозу життя й ображають гідність цивільного населення. Розважний ізраїльський лідер, як підкреслює а закінчення «Нью-Йорк таймс», негайно відгукнувся б на ініціативу президента Буша і розпочав би мирні переговори.

Коментатор німецької газети «Зюддойче цайтунґ» Петер Мінх теж гостро критикує Шарона за продовження насилля і провокування дальших терористичних актів з боку палестинських екстремістів. Шарон, пише автор, критикував Арафата за його мирні заяви англійською мовою і за його одночасні інструкції терористам арабською мовою. Тому ізраїльський керівник мав би знати різницю між словом і ділом, веде далі Петер Мінх. Тим часом Шарон послуговується цим же принципом: заявляє про готовність розпочати безумовні переговори з палестинцями, промовляє у кнесеті про мир, водночас продовжуючи воєнні дії. Причому, як підкреслює автор, Шарон приурочив свої мирні заяви до прибуття на Близький схід держсекретаря США Пауела. Однак, як видно з останнього розвитку подій, закінчує коментатор, цей прийом Шарона не матиме успіху.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG