Доступність посилання

ТОП новини

Анатолій Кінах їде до Москви. Як партнер чи щоб вклонитися?


Анатолій Кінах їде до Москви. Як партнер чи щоб вклонитися?

Прага, 9 квітня 2002 - Після виборів до Верховної Ради Росія зацікавлена, як висловлюються деякі оглядачі, «не втратити Україну», а простіше - занепокоєна, щоб доволі сприятливі останнім часом узаємини між двома країнами не втратили своєї привабливості для російської сторони, а наявні проблеми не поглибилися. І для нинішньої української влади, яка прагне не втратити керівні важелі, теперішні взаємини з Росією важливі.

Тому й відбудеться в середу, 10 квітня, перша після українських виборів зустріч прем’єр-міністра України Анатолія Кінаха з його російським колеґою Міхаїлом Касьяновим у Москві - на прохання української сторони, як зазначає агентство Інтерфакс, посилаючись на «поінформовані джерела» в російському уряді.

Серед тем розмов двох прем’єрів називають не лише становище в Україні після виборів, але й економічні й торговельні відносини: на зустрічі, за повідомленнями, має йтися про перебіг погашення української заборгованості за постачання російського газу, про двосторонню угоду про вільну торгівлю (бо Росія так і не ратифікувала угоду про вільну економічну зону в межах СНД ще з 1994 року) й про нинішні обмеження у взаємній торгівлі, а ще, можливо, й про участь Росії в будівництві атомних електростанцій в Україні.

Напередодні візиту в Анатолія Кінаха взяла інтерв’ю російська газета «Труд».

Альтернативи поглибленню стратегічного партнерства між Україною й Росією немає, повторив український прем’єр давно звичну фразу, заспокоюючи російського читача. Анатолій Кінах висловив упевненість нинішньої української влади, що і з новим складом Верховної Ради «ми не допустимо ухвалення якихсь імпульсивних політичних рішень, які б погіршили співпрацю між Україною й Російською Федерацією».

Його упевненість ґрунтується на тому, що, за словами прем’єр-міністра, факт обрання нового парламенту не означає, що треба міняти уряд - за українською Конституцією він обирається на термін повноважень президента. Уряд, заявив Кінах в інтерв’ю газеті «Труд», не буде розмінною монетою чи предметом переговорів і торгів, серед того й із блоком «Наша Україна».

А от гасло «Росія й Україна - разом до Європи й Євросоюзу» багато хто розуміє прямолінійно, уточнив Кінах і пояснив це так: ми, сказав він, твердо поставимо питання, щоб розширення Євросоюзу в жодному разі не погіршило торговельно-економічної співпраці між країнами, що не належать до ЄС. Україна й Росія, Україна й Польща, Росія й прибалтійські країни, вважає Кінах, мають дуже чітко синхронізувати свої дії, щоби кожен крок інтеґрації в європейську систему не погіршував умов двосторонньої співпраці. Як підсумував український прем’єр в інтерв’ю російській газеті, «йдучи до Європи, ми маємо залишатися разом із Росією».

Назвавши вектор політичного спрямування свого уряду «тільки проукраїнським», Кінах відразу ж знову повторив, що він уважає за «проукраїнську» позицію: «ми робитимемо все, щоб глибина інтеґрації України, темпи й динаміка входження в європейські структури в жодному разі не погіршили умови співпраці України з Росією». Чи не піде такий «вектор» на шкоду співпраці України з рештою світу, Анатолій Кінах в інтерв’ю російському щоденникові «Труд» не сказав.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG