Доступність посилання

ТОП новини

Російська і українська мафія намагається підпорядкувати собі світову торгівлю наркотиками


Російська і українська мафія намагається підпорядкувати собі світову торгівлю наркотиками

Прага, 10 квітня 2002 – Відоме американське інтернет-видання «Стратфор» оприлюднило цього тижня аналіз своїх експертів, котрий стосується ролі російських і українських злочинних формувань у світовій торгівлі наркотиками та зброєю. У матеріалі йдеться про можливі варіанти об’єднаних зусиль світової спільноти у боротьби з наркоділками та світовим тероризмом.

У своєму аналізі «Стратфор» в основному посилається на висновки і оцінки одного із засновників цього видання, відомого в США фахівця з проблем української й російської мафії Роберта Фрідмана. Автори статті насамперед вказують, з посиланнями на американську адміністрацію, на зв’язки світових наркосиндикатів із торгівлею зброєю та терористичними угрупованнями. І відзначають, що втрати терористів в Афганістані, міжнародний тиск на Колумбійські синдикати та знищення кількох мексиканських наркокоролів посилили намагання російських і українських мафіозі встановити контроль над світовою торгівлею наркотиками. Ця тенденція, як йдеться у статті «Стратфор», проглядається й у тому, як російські й українські злочинці стали домінуючими на світових шляхах транспортування наркотиків від Середньої Азії до Західної півкулі.

Автори аналізу зауважують, що Вашінґтон поки-що офіційно не ідентифікував російські та українські синдикати як цілі у війні проти тероризму, не дивлячись на явні докази того, що вони постачали велику кількість зброї танків і вибухівки ісламським бойовикам впродовж багатьох років та створили низку злочинних груп у багатьох країнах, включаючи і територію США.

Американське інтернет-видання критикує «заскорузлість і бюрократизм» багатьох американських чиновників, які повільно реагують на посилення загрози з боку світової наркомафії. І пов’язує це, зокрема, із тим, що у цій проблемі важко співпрацювати з урядами таких країн як Росія, Україна та Ізраїль. Посилаючись на колишнього працівника Держдепу США Джонатана Вінера, «Стратфор» стверджує, що 75 так званих «королів», лідерів, російської й української мафії, яких американський уряд відстежував у світі в 90-і роки, були громадянами Ізраїлю. Як вважає, Роберт Фрідман, українсько-американський і єврейський репортер, « зусилля американської влади із розслідувань злочинів лідерів мафії блокували деякі чільні урядовці з тих мотивувань, що оприлюднення таких даних може бути розцінено, як прояви антисемітизму.» Впродовж багатьох років світова спільнота більше боролася з колумбійськими та мексиканськими кланами. І тому, як вважають автори цього аналізу, впродовж останнього десятиліття складалася ситуація, що сприяла світовому посиленню українських і російських злочинних груп.

«Стратфор» відзначає, що урядові США важко здійснювати співпрацю з урядами Росії, України та Ізраїлю у викритті злочинних груп хоча б тому, що не всі норми міжнародного права щодо видачі злочинців тут функціонують. У статті наводяться дані про те, що Федеральне Бюро Розслідувань США ідентифікувало українські й російські злочинні синдикати, котрі працюють в 50 країнах, зокрема, в 30 штатах США. Згаданий нами Роберт Фрідман вважає, що понад 250 лідерів російської і української мафії діють у багатьох країнах світу і, щонайменше 30 із них заснували свої гнізда в США.

У статті американського інтернет-видання «Стратфор» йдеться також про факти впливу українсько-єврейської мафії на широке коло злочинних операцій, від секс-бізнесу і до торгівлі зброєю, відмивання брудних грошей. Так, наводяться дані про відмивання цими групами у 1998 році близько 9 мільярдів доларів через банк Нью-Йорк. Указується також на зв’язки російської мафії з ісламськими екстремістами з «Аль-Каєди». Наводяться також посилання на ізраїльські урядові оцінки, зокрема, з приводу того, що вірогідні інвестиції російських і українських злочинних синдикатів в ізраїльську економіку, наприклад, із 1970-х років досягають від 4 до 20 мільярдів доларів США. А також те, що із 800 тисяч російських євреїв, які поселилися в Ізраїлі за минулі 30 років, близько 10 відсотків утягнуті в організовані злочинні групи. «Стратфор» згадує у свої публікації ізраїльського генерала поліції Хезі Ледера та його звіт, у якому підкреслено, що українська й російська мафія «являє собою стратегічну загрозу існуванню Ізраїлю».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG