Доступність посилання

ТОП новини

«Один світ» - так називається міжнародний фестиваль документальних фільмів на правозахисну тематику, який відкрився в Празі


«Один світ» - так називається міжнародний фестиваль документальних фільмів на правозахисну тематику, який відкрився в Празі

Прага, 10 квітня 2002 - Цьогорічний фестиваль у Празі - рекордсмен: організаторам вдалось зібрати й переглянути понад 700 документальних фільмів, надісланих з усіх кінців світу. До конкурсної програми увійшло 129 стрічок. Нинішній, уже 4-ий міжнародний празький фестиваль зосередився повністю тільки на правозахисній тематиці. Його організатор - чеська громадська організація «Людина в біді» – добре відома у світі. Чеських активістів, наприклад Петру Прохазкову, добре знають, зокрема в Чечні, де вона з однодумцями утримує школу і дитячий притулок. До речі, у програмі фестивалю фільм відомої грузинської кінодокументалістки Ніно Картадзе «Чеченська колискова», який і розповідає про чеську гуманітарну місію в Чечні.

Правозахисна проблематика – сьогодні одна з найгостріших у світі. Злочини проти людства найчастіше кояться потаємно, а тому потрібно, наголошують організатори фестивалю, про них говорити вголос і якнайширшому колу людей. Фестиваль »Один світ» не повчає, а переконує, що показані історії є передусім правдою про непересічні людські долі. Наприклад, документ «Боги серпа і молота» про тоталітарний режим президента Лукашенка в Білорусі, створений відомим документалістом Юрієм Хащаватським, чи стрічка про нелегке життя чеських циган «Якою мовою розмовляє Господь», котра представляє на фестивалі Чеську Республіку. У програмі фестивалю фільми, присвячені голокосту, наприклад, фільм Вайди «Пам’ятай», чи дотепний, надзвичайно професійно цікаво зроблений документ «Записки з підземелля» австрійського майстра Петера Гайндла, який сім років знімав сам себе, свої монологи про політику, мистецтво, владу й місце людини на тих перехрестях. У програмі фестивалю - також вечори, присвячені проблемам захисту людських прав в Афганістані й Тибеті.

Фестиваль триватиме тиждень, жюрі визначить найкращий фільм і найпрофесійнішого режисера. 33 країни, понад 100 авторів, представлених на фестивалі, приблизять глядачам життя й проблеми своїх громадян. «Один світ», - так значиться в назві фестивалю, один світ для всіх - глядачів фестивалю та його героїв стане ближчим. На жаль, без України, у програмі фестивалю її фільмів немає.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG