Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 23:25

Варшава може стати місцем зустрічі сторін – учасниць конфлікту на Близькому Сході


Варшава може стати місцем зустрічі сторін – учасниць конфлікту на Близькому Сході

Варшава, 15 квітня 2002 – Варшава не раз була місцем, де знаходили порозуміння сторони, що перебували в напружених відносинах. Варто згадати хоча б час, коли досить натягнутою була линва взаємин між Китаєм та Сполученими Штатами Америки. Тоді китайсько-американські переговори відбулися в столиці Польщі. Зовсім свіжий приклад – міжнародна антитерористична конференція з ініціативи президента Квасьнєвського.

І ось тепер – пропозиція про те, щоб Варшава стала місцем переговорів сторін –учасниць близькосхідного конфлікту. Пропозиція про це прозвучала на міжнародній конференції “Діалог між цивілізаціями – нові випробування”. Конференція завершилася у польській столиці 14 квітня.

Прем’єр-міністр Польщі Лешек Міллер сказав: “Я, користаючи з конференції “Діалог між цивілізаціями – нові випробування”, хочу поновити пропозицію президента Александра Квасьнєвського про те, що Варшава була б добрим місцем для проведення мирних переговорів між представниками Ізраїлю та Палестини, якщо, звичайно ж, сторони цього бажали б”, – сказав прем’єр Польщі Лешек Міллер.

Чи сторони бажали б? Ми спробували з’ясувати це.

На моє запитання, як Палестинська автономія ставиться до такої ініціативи, посол автономії в Польщі Гафез Аль Німер, з яким я зустрілася 15 квітня, відповів: “Маємо позитивне ставлення до такої пропозиції. І наш зверхник Ясер Арафат уже підписав документ,у якому мовиться про згоду палестинськогої сторони провести мирні палестино-ізраїльські переговори у польській столиці”, – зазначив посол Палестини у Варшаві Гафез Аль Німер.

А як ставиться Ізраїль до такої пропозиції? Власне посол Ізраїлю в Польщі професор Шевах Вайс полетів до Тель-Авіва, де буде обговорюватися ініціатива, котра прозвучала на міжнародній конференції “Діалог між цивілізаціями”. Лише після повернення до Варшави, а професор Шевах Вайс прилетить у вівторок, 17 квітня, ми знатимемо ставлення ізраїльської сторони до ідеї зробити Варшаву місцем мирних переговорів для сторін –учасниць близькосхідного конфлікту.

Є надія, що польська столиця пасуватиме для цього, оскільки багато аргументів промовляє “за”. Зокрема, поляки особливо підкреслюють те, що папа, який є поляком, став першим главою католицького костелу, який молився і синагозі і в мечеті. У Польщі ніколи не було конфліктів з мусульманами і в останні роки зроблено багато, аби загладити ті кривди, які свого часу були вчинені євреям. Діалог у Варшаві, вважають польські ініціатори, може послужити, якби він розпочався, добрим засобом для зміцнення стабільності на міжнародній арені.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG