Доступність посилання

ТОП новини

Проблема смертної кари у Сполучених Штатах


Проблема смертної кари у Сполучених Штатах

Н’ю Йорк, 3 травня 2002 - Попри численні протести з боку Європейського Союзу, де смертну кару заборонено, в Америці, у 38 штатах з 50, вона вважається законним покаранням за вбивство першого ступеню - це вбивство, скоєне за обставин, що збільшують провину. Президент Джордж Буш є переконаним прихильником смертної кари. Більшість американського загалу, згідно з опитуваннями громадської думки, підтримує найвищу міру покарання. Одначе, ця підтримка поступово, але неухильно зменшується, водночас із зниженням рівня злочинності в Америці.

Штат Іллінойс оголосив мораторій на смертну кару, тобто тимчасово заборонив застосовувати її. Пояснюють цей крок небажанням суспільства позбавляти життя людей, засуджених унаслідок можливих судових помилок. Саме у штаті Іллінойс завдяки новій техніці генних аналізів останнім часом було доведено невинність десятьох засуджених до смертної кари. Їх було звільнено.

Інші штати, включно з Арканзасом та Північною Кароліною, непрямо впливають на судові вироки у справах про вбивство, щедро оплачуючи за рахунок бюджету залучення висококваліфікованих адвокатів для захисту нужденних обвинувачених, тих, у кого нема грошей найняти власного юриста. Відомо ж бо, що вправний захисник підвищує шанси підсудного. Законодавчі збори штату Техас уперше впровадили мінімальні стандарти професійних вимог, що їм мають відповідати юристи, призначені судом захищати обвинувачуваних в убивстві.

Верховний Суд Сполучених Штатів, ця найвища інстанція, яка інтерпретує існуючі закони країни, Верховний Суд торік заборонив страчувати розумово неповноцінних злочинців, засуджених за вбивство.

Підтримка смертної кари послабшала навіть в Оклахомі, де терорист Тімоті Маквей у квітні 1995 року підклав вибухівку під будинок федеральних служб. Від тієї бомби загинуло 168 чоловік, включаючи 12 маленьких дітей. Маквея було засуджено й страчено і майже всі схвалювали вирок холоднокровному масовому вбивці. Але разом із тим, як відзначає статистика, саме в штаті Оклахома нині виголошують значно менше смертних вироків після того, як вирішили підвищити рівень юридичного захисту бідних і спростили доступ до коштовних генних аналізів. “Ставлення до смертної кари явно змінюється внаслідок численних юридичних помилок”, - заявив губернатор Оклахоми Френк Китинг, консервативний республіканець, сам твердий прихильник смертної кари.

Кількість людей по Америці, засуджених до смертної кари, скоротилася на 15 відсотків у порівнянні з кінцем минулого десятиліття.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG