Доступність посилання

ТОП новини

Президентські вибори у Франції


Президентські вибори у Франції

Прага, 6 травня 2002 – У понеділок західна преса широко відгукнулася на президентські вибори у Франції, які відбулися у неділю і перемогу в яких здобув дотеперішній президент Шірак. У контексті близькосхідної кризи оглядачі коментують також візит прем’єр-міністра Ізраїлю Шарона до США.

Хоча перемогу над кандидатом від крайно правого Національного фронту Ле Пеном здобув Шірак, оглядачі продовжують присвячувати чимало уваги особі Ле Пена, а також політичним та економічним умовам, за яких лідер французьких ультраправих Ле Пен міг здобути підтримку майже п’ятої частини французьких виборців.

Газета «Нью-Йорк таймс» у редакційній статті пише з цього приводу, що успіх Ле Пена в першому турі голосувань пролив світло на дві тривожні тенденції у Франції: невдоволення населення політикою головних французьких партій, а також зростання антиімміграційних і ксенофобських настроїв. Корупція серед керівників головних політичних партій, наплив іммігрантів з бідних країн, особливо нелегальних, зростання злочинності, глобалізація, а звідси і почуття браку безпеки – саме на цих проблемах зіграв Ле Пен у президентських виборах, а пізніше у червні, як вважає «Нью-Йорк таймс», зіграють французькі крайньо праві. На думку газети, головні політичні партії Франції мали б узяти до уваги ці факти.

Газета «Уолл стріт джорнел» вважає тим часом, що попередній успіх лідера крайньо правих Ле Пена був для Франції струсом, який мав би вивести країну з політичної інерції й економічного застою.

Ірландська газета «Айриш таймс» називає перемогу Шірака і поразку Ле Пена у президентських виборах доброю новиною для Європи і для самої Франції. Небезпека екстремізму нависла над Францією, як вважає газета, у зв’язку з апатією й невдоволенням населення політикою провідних партій, для яких нинішні вибори мали б послужити уроком у підготовці до наступних парламентських виборів.

Коментуючи становище на Близькому сході, західні оглядачі широко відгукуються на візит прем’єр-міністра Ізраїлю Шарона до США, де його очікує ультимативний тиск із боку адміністрації президента Буша. За нинішньої ситуації на Близькому сході оглядачі передбачають чимало труднощів у врегулюванні кризи. Виходячи з попереднього досвіду, пише з цього приводу німецька газета «Франкфуртер альґемайне цайтунґ», Шарон наполягатиме на збереженні поселень на окупованих територіях, що сприятиме дальшій радикалізації настроїв серед палестинців і в арабському світі загалом.

Однак, інші оглядачі не виключають, що нинішня зустріч Шарона з Бушем може послужити початком відновлення мирного процесу на Близькому Сході.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG