Доступність посилання

ТОП новини

9 травня увійшло в офіційну історію України як День перемоги над фашизмом у роки Великої вітчизняної війни


9 травня увійшло в офіційну історію України як День перемоги над фашизмом у роки Великої вітчизняної війни

Київ, 10 травня 2002 - Традиційно, цього дня у Києві керівники української держави покладають квіти до Вічного вогню на Могилі невідомого солдата і вшановують ветеранів Радянської армії, яких прийнято називати “солдатами – визволителями”. З кожним роком усе меншає кількість тих, хто пройшов війну, і все більшає помпезності у святкуваннях Дня перемоги.

Напередодні, Президент Леонід Кучма привітав народ України та ветеранів війни з Днем перемоги, який українці відзначають 57-ий раз. Як наголосив глава держави, (цитую) “кожна з таких річниць – це дійсно всенародне й безсмертне свято..., яке дозволяє повніше осягнути велич подвигу і довготривалі глобальні наслідки розгрому нацизму. Головний урок війни – той. Що планета має бути звільнена від страху, жорстокості й насильства”, - мовить Президент Кучма у привітанні. Глава держави підписав указ, яким запроваджено Державну програму соціально-медичного забезпечення ветеранів Великої вітчизняної війни.

А зранку 9-го травня Президент Леонід Кучма, прем'єр Анатолій Кінах, голова Верховної Ради Іван Плющ і мер Києва Олександр Омельченко поклали квіти до вічного вогню на Могилі невідомого солдата у столиці України. Потім по центральній вулиці Києва урочистою ходою пройшли ветерани війни. Ветеранів було порівняно небагато – кількість активістів та прихильників лівих політичних сил переважала літніх людей з орденами й медалями на грудях. Свої колони сформували Комуністична партія України, прогресивні соціалісти, комсомольці та піонери, Російська громада Києва, Всеукраїнський рух “За Радянський Союз”. Загальновоїнська спілка України приєдналась до учасників маніфестації біля Меморіалу – музею історії Великої вітчизняної війни, де було запалено Вогонь Слави і проведено антифашистський мітинг. А закінчилось усе традиційною солдатською кашею та “фронтовими” ста грамами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG