Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині розпочав роботу новообраний парламент


В Угорщині розпочав роботу новообраний парламент

Будапешт, 15 травня 2002 - 15 травня розпочав свою роботу новообраний угорський парламент. Очікують, що до кінця травня –початку червня буде сформовано також і новий коаліційний уряд за участю соціалістів та лібералів. Парламентські вибори відбулися в Угорщині в два тури і закінчилися 21 квітня, на три тижні пізніше ніж в Україні.

Сьогодні угорське громадське телебачення показало буденний сюжет - роботу парламентських прибиральниць і техперсоналу. Вони готували сесійну залу й решту приміщень до приходу нового депутатського корпусу.

Можливо, потім хтось із політиків скаже, що, власне, такими нехитрими рутинними діями у демократичній країні і повинні завершуватися старі парламентські цикли і розпочинатися нові.

По обіді у старовинному сяючому залі перед новим складом Національних зборів Угорщини виступив президент цієї країни Ференц Мадл. До цього моменту усі владні повноваження, в основному, зосереджувалися в його руках.

У середу парламентарії заслухали звіт голови Центральної виборчої комісії Лайоше Хіцере та міністра внутрішніх справ Шандора Пінтера про перебіг виборів 2002. Відтак, депутати перейшли до процедури обрання нового спікера. На цю посаду, вперше за всю історію угорського парламентаризму, висунуто жінку, соціалістку Каталін Філі, яка, подейкують, буде впродовж наступних чотирьох років вправною рукою приборкувати надмірні чоловічі пристрасті угорських законодавців.

Згідно з усталеною процедурою, таємним голосуванням також обираються і п’ятеро заступників спікера і десять осіб, які відповідають за ведення протоколу.

Нагадаю, що до угорського парламенту було обрано 386 депутатів. Усі вони разом обирають 25 парламентських комісій - 14 проурядових і 11 із складу опозиції.

Не дивлячись на урочистість поточного моменту, у середу перед стінами угорського парламенту організація під назвою «Совість- група 88» близька до праворадикальних партій організувала невелику демонстрацію. Ії учасники вимагають нового перерахунку голосів і виступають за збереження радіостанції «Паннон радіо».

Промовець Марія Вітнер, засуджена колись на смертну кару за участь у революційних подіях 1956 року, наголосила, що не гнів і ненависть є основними мотивами мітингу, а, радше, почуття зневаженої справедливості через зловживання на виборах.

Інший член Руху ветеранів 1956 року Деже Абрагам заявив, що Будапешт як столиця зрадив націю і закордонних угорців, тому що його мешканці знову голосували за червоно-синіх.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG