Доступність посилання

ТОП новини

21 травня у Польщі розпочинається загальний перепис населення і селянських господарств


21 травня у Польщі розпочинається загальний перепис населення і селянських господарств

Варшава, 20 травня 2002 - Його результати мають окреслити візерунок Польщі перед вступом у Європейський Союз. Про те, як відбуватиметься перепис у державі над Віслою і на які питання будуть зобов'язані відповідати поляки, а на які – ні, розповідаємо.

19 днів, починаючи з вівторка, обліковці, чи як їх ще називають рахівники, будуть переписувати всіх людей, які на цей час знаходяться в Польщі. За винятком дипломатів та членів їхніх сімей. Перший раз у Польщі перепису підлягають навіть бездомні. Їх будуть вишукувати у місцях найбільшого скупчення: на вокзалах, на сміттєзвалищах, біля костелів у час, коли там дають неімущим дармові обіди. Навіть якщо бездомний перебуватиме в такому стані, що неспроможний дати про себе інформацію, опишуть його зовнішній вигляд і місце, де був знайдений. Польща хоче мати докладну картину свого суспільства перед вступом у Європейський Союз.

Загальний перепис населення передбачає відтак відповідь на питання, в яких умовах живуть поляки, яким є рівень освіти, скільки представників певних професій мають працю, а скільки – ні. Перепис населення також має показати національний склад польського суспільства, що буде аргументом під час виділення коштів на культурно-освітні проблеми національних менших. До речі проблема національності викликала багато дискусій у польському суспільстві. Це пов'язано також зі спадщиною соціалізму, коли , наприклад, признатися в Польщі , що ти німецького чи українського походження – не було справою безпечною. Ще донедавна багато представників цих національностей приховували факт, що вони не є поляками з крові і кості. Висловлювалися також аргументи на кшталт того, що національна приналежність людини – це її приватна справа. І все ж це питання було включено в перелік обов'язкових для відповіді.

Отож під час перепису треба точно вказати місце проживання, стандарт помешкання, цивільний стан, професію, освіту, працю і національність. Натомість не можна запитувати про віру, про стан здоров'я і про доходи. Жінка теж не мусить відповідати на запитання, скількох дітей вона народила.

Під час цьогорічного перепису населення у Польщі також буде докладно описаний стан селянських господарств. Яка структура господарства, яка площа, чи має селянин сільськогосподарські машини і які добрива застосовує при вирощуванні врожаю а також чи вносить у землю отрутохімікати.

Рахівники-обліковці приходитимуть до кожного помешкання два рази. Перший раз вони були перед самим початком перепису .Другий раз ходитимуть протягом дев'ятнадцяти днів , починаючи з 21 травня. Така практика пов'язана з проблемами безпеки, бо вже траплялося, що авантюристи, злодії пробували маскуватися під рахівників. Коли ж та сама особа приходить два рази, меншою є ймовірність для ошуканства.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG