Доступність посилання

20 Листопад 2017, Київ 03:03

Н’ю Йорк знову під загрозою ісламського терору. Як впливає ця загроза на життя міста й демократичні традиції відкритого суспільства?


Н’ю Йорк знову під загрозою ісламського терору. Як впливає ця загроза на життя міста й демократичні традиції відкритого суспільства?

Н’ю Йорк, 23 травня 2002 - Четверта година дня. Біля в'їзду на Бруклінський міст, що на півдні острова Манхеттен з'єднує його з Брукліном, поліцейська машина перекрила дві лінії руху з трьох. На третій озброєний патруль зупинив вантажний автобус і наказав водієві відчинити задні дверцята, щоб перевірити що там. Позаду – довжелезна черга машин – за переїзд Бруклінського мосту не треба платити, як за міст Трайборо, скажімо, тож тут автомобілів багато будь-коли, а тим більше в годину пік наприкінці робочого дня. Пече сонце, в затінку – десь під 30 за Цельсієм. Черга терпляче чекає. Ніхто не обурюється затримкою. Ньюйоркцям відомо, що надійшло повідомлення про те, що терористи планують підірвати найзнаменитіші об'єкти міста, у тому числі статую Свободи, будинок суду на Сентер-стріт і Бруклінський міст. На протязі півгодини, за моїми підрахунками, поліцейські на мості зупинили й перевірили майже 30 вантажівок та легкових автомобілів. У деяких випадках вони влаштовували обшук, в інших розпитували водія, іще в інших показували рукою – їдь собі. Під мостом на річці Іст-Рівер патрулюють поліцейські катери, у небі над площею Вашингтон-Сквер – поліцейський гелікоптер. На залізничному вокзалі Пенсільвания Стейшн, у центрі Махеттена, походжають поліцейські з великими собаками-лабрадорами, які здатні виявляти вибухівку за запахом. Узагалі, на вулицях поліцейських бачиш мало не на кожному кроці. Людей закликають до пильності. Господарів та мешканців багатоквартирних будинків прохають придивлятися до поведінки нових квартирантів. Філ Шнайдер, ветеран Другої світової війни, обурюється неконкретністю попереджень: “Нас закликають до пильності, але що це означає? Що я маю робити? Стояти під будинком суду й придивлятися до кожного перехожого? Та й можливості уряду у відкритому суспільстві обмежені”, - каже він.

Мер Н’ю Йорка Майкл Блумберг, відповідав на запитання – як місто дає собі раду у зв'язку з терористичною загрозою, тим більше, що нині святкують День флоту і до Н’ю Йорка прибуло близько двадцяти кораблів на чолі з авіаносцем “Іводжима”, а ще крейсери, фрегати, на вулицях сила-силенна туристів. “На жаль, нинішній світ – це небезпечне місце, - філософічно каже Блумберг, - а щодо загроз – то вони завжди є.” Губернатор штату Н’ю Йорк Джордж Патакі погоджується з мером. Він вважає, що загрози розраховані насамперед на залякування американців. Якщо так, то навряд чи подібне можливе. Люди не збираються сидіти по домівках і Н’ю Йорк залишається столицею світу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG