Доступність посилання

ТОП новини

Заступник помічника державного секретаря США Пайфер звернувся з закликом до офіційного Мінська нарешті відповісти на пропозиції Вашингтону щодо покращення білорусько-американських стосунків


Заступник помічника державного секретаря США Пайфер звернувся з закликом до офіційного Мінська нарешті відповісти на пропозиції Вашингтону щодо покращення білорусько-американських стосунків

Мінськ, 24 травня 2002 - Пайфер, колишній посол США в Україні, ще в лютому відвідав Білорусь та виклав програму таких кроків, коли на кожен захід з боку мінської адміністрації вашингтонська позитивно відповідає зі свого боку. Відповідаючи на цей заклик, білоруський міністр закордонних справ заявив, що позиція держдепартаменту США щодо Білорусі не відбиває настроїв американського народу.

Заступник помічника державного секретаря США Стивен Пайфер запропонував формулу покращування стосунків з Білоруссю, яке має відбуватися паралельно з поширенням політичних свобод у цій країні. "На кожен крок, зроблений білоруською стороною, уряд США робитиме крок назустріч", -- пообіцяв Пайфер та нагадав, що Вашингтон досі не одержав із Мінська відповіді на цю пропозицію.

Хоча, за словами американського дипломата, оздоровлення стосунків із Білорусі дало б немалі можливості: режимові Лукашенки -- поліпшити взаємини з США, Республіці Білорусь - наблизитися до Європи та вийти із самоізоляції, а білоруському народові - одержати демократичні свободи, користуватися якими він вартий та готовий.

Стивен Пайфер заявив, що план виведення стосунків із тупика є, проте незрозуміло, чи хоче цього виведення керівництво Білорусі.

Тим часом шеф білоруської дипломатії на тлі московського саміту Буш-Путін заявив, що позиція держдепартаменту США стосовно Білорусі відрізняється від позиції американського народу.

Міністр закордонних справ Білорусі Михайло Хвостов наголосив, що добре знає Сполучені Штати, та вважає, що, цитую, "якби в США було проведено опитування громадян - чи хочете ви розвивати стосунки з Білоруссю і з народом Білорусі, держдепартамент програв би".

Міністр Хвостов також заявив, що політика ізоляції Білорусі себе не виправдовує, і піддав критиці американську методику "вибраної взаємодії" із Мінськом. "Якщо політика є вибраною, то давайте не вибрано взаємодіяти з питань тероризму", - заявив білоруський міністр.

А речник МЗС Білорусі Павло Латушко взагалі заявив, що від Стивена Пайфера ніколи й не було пропозиції щодо плану покращення стосунків із Білоруссю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG