Доступність посилання

ТОП новини

Впливові бізнес клани у парламенті далі блокуватиму реформу металургії та енергетики – "Economist Intelligence Unit"


Впливові бізнес клани у парламенті далі блокуватиму реформу металургії та енергетики – ''Economist Intelligence Unit''

Прага, 6 червня 2002 – Україна – одна з найнесприятливіших для бізнесу країн – вважає провідний британський діловий тижневик "Економіст". Його аналітична група підготувала економічний прогноз для України на наступні 4 роки.

Реформи двох останніх урядів України, за українськими стандартами, вважаються успішними: вони покращили макроекономічну стабільність та інвестиційний клімат. Але у порівнянні з іншими країнами регіону, українська бюрократія не реформована, корупція досі є серйозною проблемою, а підприємства дуже повільно пристосовуються до нових умов. Аналітичний відділ ділового тижневика "Економіст" радить українському уряду швидше зліквідувати залишки радянських економічних та адміністративних структур, які діють на рівні з новими ринковими. Таке поєднання аналітики називають "нестабільною гібридною економікою". Бюрократичні пережитки соціалістичної системи заважають структурній реформі, а саме: гарантуванню прав власності, вдосконаленню податкової системи, ліквідації бартерних розрахунків та ефективній роботі енергетичного сектора.

Британські економісти вважають, що з погляду на реформи, нинішній український парламент перспективніший за попередній. Парламентські вибори – наголошує "Економіст" – зменшили вплив лівих сил і забезпечили блоку популярного реформатора Ющенка чимало місць у парламенті. Проте, найближчими роками бізнес клани далі впливатимуть на Верховну Раду і блокуватимуть невигідні для них реформи металургійної та енергетичної галузей.

Крім того, аналітики ділового тижневика "Економіст" прогнозують політичну нестабільність в Україні у зв’язку з можливими новими звинуваченнями на адресу президента Кучми, внаслідок чого його адміністрація не зможе проводити політичні реформи. Тижневик вважає уряд Кінаха нестабільним і припускає, що наступні уряди навряд чи зможуть бути такими успішними в реформах, яким був уряд Ющенка.

За економічними прогнозами на наступні 3 роки, валовий внутрішній продукт в Україні зростатиме на 4-5 відсотків щорічно, стабільний курс гривні забезпечить річну інфляцію близько 10 відсотків. А висновки тижневика "Економіст" такі: повільні темпи реформ залишають Україну далеко позаду від інших країн регіону.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG