Доступність посилання

24 Листопад 2017, Київ 17:54

Україна уклала новий танковий контракт із Пакистаном


Україна уклала новий танковий контракт із Пакистаном

Київ, 10 червня 2002 – Україна минулого тижня уклала з Пакистаном новий збройовий контракт вартістю у 100 мільйонів доларів. Впродовж трьох років Україна має поставити до Пакистану 285 трансмісійних відділень – тобто двигуни з необхідним устаткуванням, які будуть встановлені на новий пакистанський танк «Аль-Халід». Цей новий збройовий контракт між Києвом та Ісламабадом укладений якраз на тлі зростаючої напруги між Пакистаном та Індією.

Індія та Пакистан у протистоянні навколо штату Кашмір готові використати увесь свій військовий потенціал. Щоправда, коли заходить мова про ядерну зброю, обидві сторони кажуть, що вони не збираються використовувати її першою. Проте велика кількість звичайних озброєнь вже підтягнута до кордону, де тривають постійні перестрілки.

У 1999 році Україна звершила виконання контракту на постачання 320 танків Т-80УД до Пакистану. У січні 2000 року Індія, у свою чергу, підписала контракт із Росією на закупівлю 310 танків Т-90. Російські та українські танки от-от зійдуться у дуелі – почали прогнозувати експерти розвиток ситуації. Разом із тим оборонний потенціал Індії за кількістю танків, літаків та інших звичайних озброєнь фактично вдвічі перевищує оборонні можливості Пакистану. Це спонукає Ісламабад шукати гроші для нових замовлень. Серед них – і виробництво нового танку “Аль-Халід”, який є спільним українсько-китайсько-пакистанським проектом. Улітку минулого року Харківський завод ім. Малишева вже відправив до Пакистану 15 двигунів до “Аль-Халіда”.

Проте чи не буде новий контракт між Україною та Пакистаном витлумачений міжнародною спільнотою як досить суперечливий – бо означатиме постачання озброєнь у гарячий регіон, що, наприклад, суперечить кодексові поведінки країн ЄС у галузі експорту озброєнь? Про це я запитав директора Українського центру армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака.

Валентин Бадрак: «Певною мірою так, тому що конкурентам буде дуже зручно використати цей час і сказати, що Україна якраз постачає комплектуючі до озброєнь у такий час , коли існує напруження в реґіоні. Але з іншого боку російсько-індійське військово-технічне співробітництво також продовжується, причому дуже серйозними темпами. Росія веде переговори в тому числі і про поставки ракетних систем залпового вогню, таких, як «Град» і «Смерч», які є набагато потужнішою зброєю, ніж, наприклад, танки «Аль-Халід».

– Чи можна очікувати нових контрактів із Пакистаном у галузі військово-технічного співробітництва?

Валентин Бадрак: «Думаю, що варто очікувати нових контрактів від Пакистану, але невідомо, чи буде це досить швидко, чи ні, оскільки, мені здається, тепер українська влада буде дуже обережно діяти далі, пам’ятаючи досвід роботи з Македонією. Україна зіткнулася з ситуацією, коли немає жодних міжнародних обмежень, і все ж таки відносно України існує певний тиск щодо обмеження військово-технічного співробітництва. Не виключено, що така ситуація може бути і в цьому реґіоні», – вважає директор Українського центру армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Цікаво, що після завершення першого танкового контракту між Україною та Пакистаном вартістю у 600 млн. доларів товарообіг між двома кранами впав до 20 млн. доларів на рік. Проте тепер він знову поповзе вгору.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG