Доступність посилання

ТОП новини

Футбол 2002 – неспортивні аспекти


Футбол 2002 – неспортивні аспекти

Прага, 20 червня 2002 -

Людмила Ваннек

А зараз – як ви чуєте вже з наших музичних сигналів, які лунають щоразу, коли йдеться про футбол – до студії зайшов мій колега Василь Зілгалов, і ми знову говоритимемо про футбол. Сьогодні на чемпіонаті ігор не було, але тема футболу охопила вже не тільки спортивну сферу, а стала основною в економічній, правовій і політичній сфері міжнародного життя.

Людмила Ваннек

Отже, Василю, так виглядає, що політичні лідери ставлять цими днями футбол на перше місце. Чи так було на всіх чемпіонатах чи нинішній є якимось особливим?

Василь Зілгалов

Кожний чемпіонат із футболу - особливий. Але цей чемпіонат світу в Південній Кореї та Японії побиває чимало рекордів. Наприклад завтрашній саміт в Севільї почнеться, фактично, з прив’язкою до завтрашніх матчів - Англія-Бразілія й Німеччина-США. Початок саміту зміщено десь на півтори години. Він мав початися о 9-ій, а почнеться об 11.30, тому що Тоні Блер хоче подивитися матч Англія-Бразилія. Також на цьому саміті буде досить своєрідний ланч, тому що канцлер Німеччини Шрьодер цікавиться результатом матчу Німеччина-США. Між тим, не стихають скандальні відлуння після матчу Італія-Південна Корея, навколо корейського гравця Анджуфана, який до останнього часу грав за італійську «Перуджу». Скандал продовжується, і вже йдеться про порушення прав людини. Президент італійського клубу Гаучі заявив, що він не продовжить контракт і не виплатить 1.5 мільйона доларів цьому футболістові. Він мотивує це тим, що не може тримати в команді гравця, який зруйнував італійський футбол. У відповідь на це керівники азійського футболу оголосили бойкот італійській «Перуджі», зокрема, генеральний секретар Азійської конфедерації футболу Петр Велапан закликав Китай, Корею і Японію не підтримувати ніяких контактів із «Перуджою». Італійський телевізійний канал РАІ має наміри судитися з ФІФА також унаслідок матчу Італія-Південна Корея, бо цей канал несе величезні збитки - після поразки італійців вдвічі зменшилась кількість глядачів цього каналу. Надзвичайно серйозний ажіотаж також і навколо інших матчів. Наприклад, що стосується матчу Туреччина-Сенегал, тренер збірної Сенегалу француз Брюно Метсу сказав про свої наміри покарати збірну Туреччини за самовпевненість, бо вона вже бачить себе у півфіналі. І головний державний чаклун Сенегалу також справляє дуже серйозне враження. Турецьким футболістам уже порекомендовано навіть і не дивитися в його бік. Хочу сказати і про те, що збірна Іспанії вже боїться Південної Кореї. Так що матч, який буде у суботу, також викликає величезний інтерес, тому що, чого доброго, корейці потраплять ще й до півфіналу, а, може, і до фіналу. Цікаве повідомлення прийшло з Англії. Англійський священник Джеремі Флетчер написав текст молитви з проханням до Бога дарувати перемогу збірній Англії. В цій молитві є такі слова: «Боже, не дай Бразилії перемогти нас. Подаруй нам хоча б сумнівний гол на останніх хвилинах, щоб світ побачив, на чиєму Ти боці.» Звичайно, тут є почуття певного гумору навіть на ґрунті релігії, але навколо цих матчів відчувається і величезний ажіотаж. Нагадаю, що матч Бразілія-Англія судитиме досвідчений мексиканський арбітр Філіпе Раммос Рісо, шотландець Хью Даллас судитиме матч Німеччина-США, матч Південна Корея-Іспанія судитиме єгипетський арбітр Джамал Гандур і поєдинок між Туреччиною й Сенегалом - колумбійський арбітр Оскар Руіс.

Людмила Ваннек

Дякую Василю. Ми завтра говоритимемо у програмі Міжнародний щоденник про ті футбольні матчі, які відбудуться завтра. На все добре.

P.S. На момент розшифровки матеріалу до Інтернет-сторінки стали відомі результати матчів Бразілія-Англія 2:1 та Німеччина-США 1:0

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG