Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси за 4 липня


Огляд української преси за 4 липня

Київ, 3 липня 2002 – Зміна геополітичної ситуації у світі вимагає і корекції зовнішнього курсу політики України. Два попередні роки європейський, чи загалом західний, вектор був послаблений внутрішніми проблемами та негараздами. Світ почав дивитися на Україну насторожено. Проте в останні місяці, як зауважує газета “Україна молода”, керівництво держави намагається продемонструвати свою проєвропейськість і навіть заявляє про намір вступити до НАТО. Нинішній парламент створив новий комітет – із питань євроінтеграції, який очолив Борис Тарасюк. Ознайомитися з його міркуваннями про шляхи євроінтеграції, а також про майбутню співпрацю з іншим парламентським комітетом – у закордонних справах, який очолює Дмитро Табачник, – можна в статті “Борис Тарасюк: Україна перестає бути активним учасником творення спільного європейського дому”.

Пише про зовнішню політику України і газета “День”, яка друкує інтерв’ю з секретарем Євроазійської економічної спільноти Григорієм Рапотою. Серед питань, які цікавили кореспондента щоденника, – що заважає створенню зони вільної торгівлі країн, наскільки рівноправними партнерами є держави Євроазійської спільноти, який її бюджет тощо.

А ось газету “Вечірні вісті” більше непокоять внутрішні проблеми України. Так, у статті “Хто захистить права правозахисників?” порушується проблема беззахисності перед владним чиновництвом тих, хто прагне встановити верховенство права.

А в матеріалі, що має заголовок “Народний депутат оголосив голодування”, часопис розповідає про гірників із Луганщини, що голодують на столичному майдані, про ігнорування їхніх вимог урядом, а також про солідарність із шахтарями голови Незалежної спілки гірників України, парламентарія Михайла Волинця.

Тим часом, як зауважує газета “Молодь України”, прем’єр Анатолій Кінах запевнив, що не піддаватиметься натискові акцій протесту гірників. Подробиці – в рубриці “П”ятий кут вугілля України”.

Не оминає газета і парламентської теми. У матеріалі “У Верховної Ради немає порядку” йдеться про те, що нинішня сесійна зала нині є напівпорожньою, депутати вільно розгулюють кулуарами під час пленарного засідання й суперечки часом вирішуються не лише в словесних баталіях, але й у бійках. Йдеться передусім про сутичку між парламентаріями Степаном Хмарою та Іваном Стойком.

Утім, докладніше про причини цієї бійки оповідає газета “Україна молода” у статті “Літо. Депутати б’ються”. Схоже, автор статті більше симпатизує депутатові Хмарі. А його суперникові “варто було б тримати себе в руках. І ногами, як у карате, у відповідь на прагнення старшого й досвідченішого колеги захистити свою честь, так не вибрикувати” – це цитата зі статті.

Продовжує парламентську тему газета “Сільські вісті”, яка у статті “Робота – творити закони” навіть не згадує про сутичку депутатів, а натомість докладно та ґрунтовно переповідає останні доповіді, що лунали з парламентської трибуни.

На цій же шпальті у матеріалі “Кому продано стратегічні підприємства?” газета розповідає про запит кількох парламентарів із вимогою розглянути питання про порушення кримінальної справи за фактами шкоди економічній безпеці України та незаконного продажу іноземним компаніям контрольних пакетів акцій кількох державних підприємств. Подробиці читайте на першій шпальті газети захисту інтересів селян.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG