Доступність посилання

24 Листопад 2017, Київ 08:29

Перспективи туристичного бізнесу в Україні з точки зору американських бізнесменів та простих подорожуючих


Перспективи туристичного бізнесу в Україні з точки зору американських бізнесменів та простих подорожуючих

Вашингтон, 12 липня 2002 - Спостерігачі та професіонали стверджують, що Україна є унікальною зоною для туристів. Немає іншої держави у Європі, яка географічно, історично та етнічно охоплює все для цікавого та змістовного відпочинку. Але вони ж таки констатують, що Україна знаходиться на останньому місці у Європі по кількості туристів.

Переважну більшість туристів в Україну з Американського континенту складають, звичайно, вихідці з діаспори. Приблизно 10 мільйонів українців, батьки та діти емігрантів готові їхати на прабатьківщину, щоб долучитись до культури предків. Часто вони бажають співставити уявну Україну, витворену з розповідей та вражень батьків, з її реальним утіленням. Але це тільки 50 відсотків клієнтури туристичних агентств.

Іншу частину туристів складають американці , що їдуть в Україну адаптувати дітей, євреї, що шукають коріння, баптисти, одні щоб пропагувати релігійні ідеї інші шукати жінок.

Основну базу групового та індивідуального туризму в Україну становить, так звана, повоєнна або політична еміграція, - каже президент фірми «Скоп Тревел Інк» Марія Гельбіг. Тридцять років такий період складає її досвід роботи в туристичному бізнесі, що спеціалізується, в основному, на подорожах в Україну. З 1980 року тільки ця туристична фірма влила понад 15 мільйонів доларів у туристичний бізнес України.

Відмічаючи позитивне відновлення найбільших міст України – Києва, Одеси, Львова, Марія Гельбіг все ж розповідає про величезну кількість проблем із якими стикається в перебігу організації бізнесу в Україні.

Марія Гельбіг

Це є різні рішення щодо віз. Амбасада одне дає рішення, консульство у Нью-Йорку - друге, Чикаго - третє. Держава має мати одну візу, одні вимоги.

Є чутки, що в Одесі будуть видавати транзитні візи. А чому ж таких транзитних віз не будуть видавати в Києві? Чому транзитних віз не будуть видавати у Львові при прибутті на літовище? Такі глобальні візові питання мають бути вирішені і мусять бути без виїмок. Це -перше.

Друга проблема, це проблема міжміського транспорту в Україні. Стан доріг, який є дуже й дуже тяжкий? У 30-40 % випадків, ми не можемо доїхати до наших сіл автобусами, бо дороги є непридатні до переїзду. Кожна держава, зокрема Україна, яка має 50 мільйонів населення, має стільки амбасад, стільки консульств, а не має інформації, не має джерела, не має державної туристичної структури, яка б Україну представила за кордоном.

Мирослава Гонгадзе

Що ж має змінитись в Україні, щоб від туристичного бізнесу потекли гроші в економіку?

Марія Гельбіг

Мусить змінитися структура економіки. І то мусить йти із самого верху. Навіть ті фірми, які існують сьогодні в Україні, вони мусять на кожному кроці платити хабарі, щоб існувати. І це не можливо. Ніяка велика фірма не хоче інвестувати в Україну, де корупція так розвинена, що вона на кожному кроці мусить підплачувати, переплачувати. Контракти не є дійсні, суди не ті ухвалюють рішення і вони не виконуються. Доки підставова юридична система в Україні не зміниться, доти інвестиції не підуть.

Мирослава Гонгадзе

Спеціалісти відзначають, що потенційно туризм в Україні – це невикористана копальня золота. Питання залишається, коли ці родовища почнуть по господарському освоювати?

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG