Доступність посилання

21 Жовтень 2017, Київ 12:12

Захист прав киян у контексті підвищення цін на транспортні послуги


Захист прав киян у контексті підвищення цін на транспортні послуги

Київ, 17 липня 2002 - Підвищуючи ціни на транспортні послуги у Києві, новообраний мер Олександр Омельченко та новообрана Київрада демонструє потужний зсув у соціальній політиці на користь забезпечення потреб заможних киян. Так оцінює чергове підвищення цін експерт із макроекономіки, колишній міністр економіки України Віктор Суслов. Без суттєвого зростання доходів

Майя Нагорняк: Вікторе Івановичу, як Ви оцінюєте заходи Київради щодо підвищення цін на транспортні послуги у Києві ?

Віктор Суслов: Я вважаю, що кияни повинні добре знати соціальну політику новообраної Київради. Тому що бюджет Києва є найбільшим бюджетом серед місцевих бюджетів України. Цей бюджет витрачає мільярди гривень для реалізації дуже дорогих проектів, скажімо, таких, як от будівництво магазинів під землею у центрі Києва. І водночас бюджет міста не має можливості, чи не має бажання дотувати соціальні потреби найменш захищених киян, які є більшістю.

Майя Нагорняк: Значить , можна зробити резюме, що підвищення цін це насамперед від перекосів у діяльності місцевої влади?

Віктор Суслов: Безумовно. Це залежить від Київради. На мою думку, потрібно було б змістити акценти і перерозподілити бюджет Києва на користь дотування транспорту й тарифів на житлово-комунальні послуги.

Майя Нагорняк: Як Ви гадаєте, чому так чинить Олександр Омельченко, невже він не розуміє, що не буде вічно при цій посаді?

Віктор Суслов: На жаль, в Україні існує певна традиція. Перед виборами не підвищувати ціни й тарифи, не підвищувати їх і надалі, а після виборів ці ціни й тарифи підвищують вдвоє. Ця недобра традиція і досі зберігається у Києві.

Майя Нагорняк: Як узгоджується підвищення цін на транспортні послуги у Києві з Посланням Президента до парламенту, в якому йдеться про подолання бідності?

Віктор Суслов: Стратегія й Президента, і уряду є стратегіями подолання бідності. І потрібно сказати саме про це. Таким чином, я вважаю, що на сьогодні політика місцевої влади не є політикою подолання бідності у Києві. Тому, на мою думку, потрібно переглянути цю стратегію і дуже добре інформувати киян про те, що трапляється у місті.

Майя Нагорняк: Як кажуть, після бою кулаками не махають, однак, скажіть, що наразі можна вдіяти за цієї ситуації?

Віктор Суслов: Я не бачу виходу з цієї тупикової ситуації. Існує дуже добре французьке прислів’я – кожен народ заслуговує той уряд, який має. Кияни відповідно заслуговують ту Київраду і того мера, яких вони обрали. Можливо щось було робити у передвиборчий період. Зараз усе закінчено. І таким чином, дії влади з підвищення цін на транспортні послуги є цілком законними. Я наголошую на цьому. І кияни будуть мати те, що вони заслуговують мати.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG