Доступність посилання

19 Жовтень 2017, Київ 04:42

Огляд


Огляд

Прага, 19 липня 2002 - Насамперед – про скандал навколо міністра оборони Німеччини Рудольфа Шарпінга, котрий дістав чималий гонорар від одного піар-агенства за ще неопубліковані мемуари. Канцлер Німеччини Герхард Шредер, не вдаючись у деталі і не вислуховуючи особливо виправдань, одразу відправив міністра у відставку. “Wall Street Journal Europe” у редакційній статті з цього приводу пише, що зачіпкою було те, що в Німеччині міністрам заборонено отримувати будь-яку платню, крім офіційної зарплати. Шредер, ухвалюючи це рішення, керувався, головно, політичними мотивами. На думку газети, ця швидка реакція Шредера свідчить про зміни, що відбулися з часів правління канцлера Гельмута Коля.

Ця ж “Wall Street Journal Europe” у спеціальному коментарі пише про візит до Сполучених Штатів Америки президента Польщі Алєксандра Кваснєвського. Часопис підкреслює, що промовистим є той факт, що глава польської держави є другим президентом, котрого після трагічних подій 11 вересня минулого року спеціально запросив Джордж Буш-молодший. Цьому не завадило те, що Польща не є членом Європейського Союзу. Однак і для Америки, і для Польщі є спільними такі цілі, як другий раунд розширення НАТО, стабільна Україна, демократичніші Росія та Білорусь, а також вільна й об’єднана Європа. На думку часопису, президент Кваснєвський демонструє, що можна бути одночасно і проєвропейським, і проамериканським, не звертаючи особливо уваги на поради окремих країн зробити свій вибір на користь когось одного.

“New York Times” у статті “Штучний біотерор”, в якій йдеться про останнє відкриття американських вчених з державного університету Нью-Йорка, б’є на сполох із приводу того, як легко можна синтезувати біологічну зброю і яким незахищеним перед терористами є цивільне населення. Часопис, кажучи про швидкий розвиток сучасних біотехнологій, які можуть викликати ті чи інші захворювання, звертає увагу на те, що не так швидко можуть реагувати вчені, котрі зайняті розробкою відповідних контрзаходів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG