Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 04:12

Скаргу щодо порушення прав людини подала група чеських циганів до Королівського суду в Лондоні


Скаргу щодо порушення прав людини подала група чеських циганів до Королівського суду в Лондоні

Прага, 24 липня 2002 - Шестеро циганів із Чеської Республіки вирішили шукати правди в Англії. До Найвищого суду Великобританії надійшла від них скарга на дії англійського уряду. Ці дії, на їхню думку, принижують гідність і дискримінують чеських циганів. Іншими словами, на порядок денний виплила стара, хоча й від цього не менш гостра проблема – контроль чеських громадян на празькому міжнародному літовищі Рузинє, що його провадять працівники консульства Великої Британії у Чехії. Вперше такі перевірки з відома і за погодженням із чеською стороною запровадило англійське консульство влітку минулого року. Мотивація дій одна: обмежити масовий виїзд чеських циганів до Англії, де вони просять політичного притулку. Минулого року з Чехії до Англії виїхало кілька сотень циганів. У відповідь із Лондона пролунала погроза запровадити візовий режим для чеських громадян. Чехам, котрі пересуваються Європою в цілому вільно, така перспектива видалась неприйнятною. Як тимчасовий вихід із становища і були запроваджені консульські перевірки на літовищі в Празі. Реально це виглядає так: ви маєте чинний закордонний паспорт, у вас на руках – на законній основі куплений авіаквиток, із вами також запаковані в подорож речі, часто це багато валізок і торбин, тому що мандрують родини з дітьми. Словом, як і ви, ще сотні пасажирів готуються до подорожі. З однією, однак, суттєвою різницею: ті чеські громадяни, котрі вилітають до Англії, мусять перейти крім паспортної та митної ще й консульську перевірку, так звану співрозмову з працівниками англійського консульства на літовищі. Саме за ними остаточне рішення, чи можете ви летіти, чи залишаєтесь вдома. Наприклад, за 20 днів наприкінці червня – на початку липня цього року 82-ом чеським громадянам у в’їзді до Англії було відмовлено, переважна більшість із них – чеські цигани.

Ось що з приводу консульських перевірок на празькому літовищі нашому Радіо сказав речник Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Карел Борувка:

К.Борувка: Я б хотів тут уточнити, що вся ця справа, тобто можливість консульських перевірок витікає з консульської угоди, укладеної між Чеською Республікою та Великобританією. А тому Чеська Республіка взяла до уваги присутність еміграційних органів Великої Британії на своїх теренах. Найновіша справа, тобто скарга до Найвищого суду в Лондоні, про котру ви згадали, вирішуватиме внутрішньо англійську проблему, вона торкається британських установ. Це не справа, котра торкається чесько-британської консульської угоди.

На закінчення таке: в разі, якщо лондонський суд проголосить контроль британських консульських працівників на літовищі в Празі за дискримінаційний, чеський уряд може знову опинитись перед реальною загрозою запровадження віз для чеських громадян із боку Лондона.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG