Доступність посилання

17 Жовтень 2017, Київ 01:35

Закаріаса Мусауї судять за звинуваченням у міжнародному тероризмі


Закаріаса Мусауї судять за звинуваченням у міжнародному тероризмі

Н’ю Йорк, 25 липня 2002 - Дивні дива можна іноді спостерігати у судочинстві демократичної країни, зокрема, Америки. Звинувачений хоче визнати себе винним, але суддя визнання відкидає, бо, мовляв, таким чином ви, шановний, ризикуєте наразитися на вищу міру покарання. У Сполучених Штатах це смертна кара.

Закаріаса Мусауї судять за звинуваченням у міжнародному тероризмі. Слідчі органи доводять, що цей марокканець із французьким паспортом належав до команди з дев'ятнадцятьох ісламських фанатиків, які у вересні минулого року захопили чотири пасажирські авіалайнери і, перетворивши їх на керовані бомби, здійснили напад на Нью-Йорк і Вашингтон, наслідком чого загинуло понад три тисячі невинних людей. Мусауї мав бути двадцятим учасником теракту, але не зміг, його заарештували десь за місяць до події, схопили, бо в нього закінчився термін в'їзної візи. Простеживши його зв'язки й контакти, слідство дійшло висновку, що Мусауї був членом терористичної мережі Аль-Кайда. На процесуальних слуханнях, які розпочалися у квітні, Мусауї вигукнув “смерть Америці!”, сказав, що він є дитиною Аллаха і його рабом і відмовився від адвокатів, оскільки вони, мовляв, не мусульмани. Адвокатів, одразу трьох, призначив суд за громадські кошти, бо згідно закону, кожен підсудний мусить мати захист, тим більше, якщо йому загрожує смертна кара.

Процесуальні процедури тривали майже сім тижнів, аж ось Мусауї на черговому слуханні 25-го липня заявив, що визнає себе винним у чотирьох із шести пунктів обвинувального висновку, включно з участю у змові з метою вбивства американських громадян, у тероризмі, у повітряному піратстві, у знищенні авіалайнера. Усі чотири пункти передбачають смертну кару. Цитую, “Я щиросердо бажаю визнати себе винним у деяких пунктах звинувачення. Для мене є достатньо фактичного матеріалу, щоб визнати себе винним у правдивий спосіб.

У відповідь федеральний окружний суддя Леоні Брінкема сказала: “Я не можу повірити, що ви ладні визнати себе винним, я гадаю, що ви просто не в стані усвідомити сутність змови”. Це після того, як Мусауї визнав, що належав до терористичної мережі бін Ладена і вважає усіх американців своїми ворогами.

“Прошу перерви”, - зненацька сказав підсудний, реагуючи на слова судді, і після короткого перепочинку повідомив, що змінив свої наміри і вже не хоче визнати себе винним. І що ж тоді робить суддя, скажіть мені, панове присяжні засідателі, при тому, що, нагадаємо, судять ідейно переконаного терориста, свідомого ворога Сполучених Штатів. Суддя Бринкема наказує закінчити засідання і повідомляє, що якщо справа дійде до судової розправи, вона не дозволить прокуророві згадувати у присутності жюрі присяжних, що підсудний намагався визнати себе винним.

Там були протести прокурора, Пола МакНалті, який стверджував, що Мусауї достатньо компетентний, щоб робити свої власні рішення, але суддя Бринкема стояла непохитно.

Римляни казали: хай упаде хоч увесь світ в ім'я тріумфу правосуддя.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG