Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 06:01

Ізраїль: черговий теракт


Ізраїль: черговий теракт

Прага, 31 серпня 2002 – За останні два роки палестинські терористи понад 90 разів підривали бомби в Ізраїлі. Сьогодні цей список поповнився ще одним вибухом і сімома вбитими та понад вісімдесятьма пораненими. Вік більшості жертв – від 18 до 30 років. І не дивно: вибуховий пристрій, що був начинений шрапнеллю, цього разу підклали в кафетерії студентського містечка в Єрусалимському університеті.

Відповідальність за теракт взяло на себе екстремістське угруповання Хамас. Причому його речник Махмуд аль Захар проявив неймовірну оперативність: свої перші заяви він зробив буквально за лічені хвилини після вибуху бомби. Зокрема, в інтерв’ю агенції Ройтер речник Хамасу заявив: Попередній напад ізраїльтян було вчинено проти дітей, проти жінок, проти цивільного населення. Отже, якщо вони нападають на цивільних, їм належить подумати про те, що відповідь буде аналогічною. Речник також додав, що для ізраїльтян краще вивести свої війська з Палестини.

Речник міністерства закордонних справ Ізраїлю Марк Софер в заяві для преси сказав, зокрема, таке: Це ще один ганебний акт палестинського насилля, зухвалість якого неможливо описати словами. Цього ранку в Дженіні, всередині Палестинського законодавчого органу, було виявлено фабрику з виробництва вибухівки. І ось тепер цей жахливий акт проти університетського містечка. Слово “палестинець” стає синонімом слова “тероризм”. Все це справді надто жахливо, щоб описати словами, заявив сьогодні речник міністерства закордонних справ Ізраїлю Марк Софер.

Сьогодні Кабінет безпеки при прем’єр-міністрі Ізраїлю ухвалив рішення про депортацію родичів одного з палестинських терористів в секторі Газа. Це перша подібна показова акція від початку останньої інтифади, тобто з вересня 2000 року. Депортація родичів терористів, попри непопулярність цього кроку навіть в самому Ізраїлі, може, вважає Кабінет безпеки, бути серйозною пересторогою для тих, хто має намір здійснити черговий злочин проти мирних ізраїльських громадян.

Стало відомо, що представники посольства Сполучених Штатів Америки в Тель-Авіві звернулися в середу до американців, що проживають в Ізраїлі, з заявою, в якій мовиться, що посольство дуже серйозно розцінює недавні погрози з боку екстремістського угруповання Хамас. “Ми, як і представники ізраїльського керівництва, вважаємо, що ці погрози пов’язані з реальною небезпекою. Рекомендуємо всім американцям переглянути принципи забезпечення безпеки”, мовиться в заяві посольства США в Ізраїлі. Як відомо, після недавнього авіанальоту ізраїльських військово-повітряних сил на палестинське місто Газа, в ході якого загинуло 15 осіб, включно з лідером і засновником воєнізованого крила організації Хамас Салахом Шехаду, представники цієї організації пообіцяли жорстоко відімстити Ізраїлю.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG