Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 07:12

Суд в хорватському місті Карловац до 20-ти років ув’язнення засудив Фікрета Абдича, колишнього керівника самопроголошеного Автономного краю Західна Боснія


Суд в хорватському місті Карловац до 20-ти років ув’язнення засудив Фікрета Абдича, колишнього керівника самопроголошеного Автономного краю Західна Боснія

Белград, 2 серпня 2002 – Курйоз у тому, що Абдич недавно балотувався на члена Президії Боснії й Герцеговини.

Фікрет Абдич став відомим ще в другій половині вісімдесятих років минулого століття як головний актор найбільшого фінансового скандалу в колишній Югославії. Процес проти нього тривав кілька років і завершився його звільненням. Пан Абдич знову з’явився на сцені в 1991 році, коли його обрано членом Президії Боснії й Герцеговини. Хоча отримав найбільше голосів, він поступився місцем Алії Ізетбеґовичу, який таким чином став першим головою колективного керівництва республіки.

На початку війни 1992 року Абдич, як член боснійськогерцеговинської Президії, після секретних переговорів здав місто Бієліна, що на півночі країни, горезвісному командувачеві сербських сил Арканові. Кілька тисяч боснійців були змушені покинути місто. Був це початок етнічних чисток у східній і північній Боснії. Досі не з’ясовано хто дав повноваження Абдичу здати місто та що він навзамін отримав від сербської сторони. Його політична зірка від того часу почала темніти. Абдич повертається до свого рідного міста Велика Кладуша, згодом проголошує Автономний край Західна Боснія й укладає перемир’я і із сербами і з хорватами, які воювали проти його земляків в інших регіонах країни.

Влада у Сараєві проголосила Абдича зрадником. Президенти Сербії Слободан Мілошевич і Хорватії Франьо Туджман називали його миротворцем. Кілька тисяч його земляків-мусульманн лояльних центральному урядові опинилося в концтаборах. Саме через це Абдича звинувачено у скоєнні воєнних злочинів. Він тим часом став громадянином Хорватії й знайшов притулок у тій країні. Хорватія відмовилася видати його боснійській владі. Кримінальну справу проти нього за боснійськими звинуваченнями порушено щойно після смерті його захисника Франьо Туджмана. Вирок винесено у середу 31 липня.

Кілька днів раніше Абдич балотувався на члена Президії Боснії й Герцеговини. Представники міжнародної адміністрації у Сараєві ствердили, що формальних перешкод для кандидатури немає: Абдич має подвійне громадянство, вирок ще не став правосильним.

Фікрета Абдича одні вважають шахраєм й інтриганом, інші чудотворцем, треті підступним торгівцем усім, що можна продати. На думку боснійців, він у війні відіграв крайнє нечесну роль: щоби зберегти свій регіон, він зрікся батьківщини й співпрацював із її ворогами.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG