Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 07:37

Для чого до Ялти приїхав Волошин?


Для чого до Ялти приїхав Волошин?

Симферополь, 02 серпня 2002 - В четвер до Криму прибула солідна російська делегація на чолі з главою Адміністрації президента Росії Олександром Волошиним. У п’ятницю в Ялті пан Волошин та його український колега Віктор Медведчук провели спільне засідання українського і російського оргкомітетів із проведення Року України в Росії. Але, як стало відомо, глави президентських адміністрацій не обмежилися лише обговоренням цього питання.

За офіційною інформацією, в перебігу спільного засідання, яке відбулося у Лівадійському палаці, український і російський оргкомітети уточнили план заходів Року України в Росії й можливість їхнього фінансування з бюджетів обох держав. За підсумками зустрічі сторони підписали Протокол, в якому висловилися за необхідність удосконалення режиму вільної торгівлі, скорочення кількості обмежень і бар'єрів, зближення законодавчої бази у двосторонніх торгово-економічних відносинах, за розширення інвестиційного співробітництва між двома країнами, включаючи сферу фінансових і страхових послуг. У документі наголошено на важливості активізації міжрегіонального співробітництва, встановлення і зміцнення прямих контактів між регіонами України і Російської Федерації у різних сферах.

На зустрічі також затверджено план заходів щодо інформаційної співпраці між Києвом і Москвою. Зокрема, пан Волошин висловився за швидке розв’язання проблеми ретрансляції російських телеканалів в Україні. В Ялті ж відбулося підписання угоди про ретрансляцію Чорноморською телекомпанією інформаційних програм ОРТ у Криму. У зв’язку з останньою заявою пана Волошина, місцеві спостерігачі пригадали, що відомий російський піарник Марат Гельман, який став одним із керівників ОРТ і підписав згадану угоду, - близький і до глави адміністрації російського президента, і до Віктора Медведчука. Про його роль і вплив під час останніх українських виборів багато писала українська преса.

Утім, не тільки це примушує говорити про неофіційні контакти глав президентських адміністрацій і сильних політичних гравців, якими є і пан Волошин, і пан Медведчук. Контакти, під час яких обговорювалася не тільки тема співпраці двох країн, хоча саме коло проблем, які внесені до згаданого Протоколу, вже викликає запитання, адже президентські адміністрації не є міністерствами закордонних справ. Мова йде про внутрішньо-українські питання, питання майбутніх президентських виборів. Схоже, результати цієї зустрічі Олександра Волошина й Віктора Медведчука є ще одним підтвердженням припущень, що офіційна Москва має особливі плани щодо майбутнього пана Медведчука. В цьому контексті, очевидно, слід розглядати й обіцянки пана Волошина.

Глава адміністрації президента Росії відповідаючи в Ялті на запитання журналістів, висловився за активізацію діалогу між Україною і Російською Федерацією з питання про вільну торгівлю між двома країнами. Нагадаю, що у вирішенні цієї проблеми зацікавлена саме Україна. Пан Волошин заявив, що сторони розуміють необхідність співпраці двох країн у режимі вільної торгівлі. А питання: в якій формі це повинно відбуватися – має стати предметом більш активного обговорення, - сказав московський гість. І ще зі сфери наукової фантастика: пан Волошин наобіцяв, що у перспективі на російському радіо й телебаченні буде мовлення українською мовою.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG