Доступність посилання

20 Листопад 2017, Київ 08:04

Сербський прем’єр-міністр на Радіо Свобода


Сербський прем’єр-міністр на Радіо Свобода

Прага, 5 серпня 2002 – Прем’єр-міністр Сербії Зоран Джінджич відвідав у суботу Радіо Свобода/Вільна Європа. У Празі він отримав нагороду від американсько-чеської "Фундації Вацлава Полака" – за внесок у розвиток демократії та свободи.

На Радіо Свобода пан Джінджич дав інтерв’ю сербській службі. Коли його запитали, чому нагороди він отримує лише за кордоном, а у своїй країні його рейтинг не надто високий, і чи означає це, що Джінджичеві реформи більше цінують за межами Сербії, а в самій країні – ні, пан прем’єр відповів так:

"Зростає й перспектива людей, якi їх оцінюють, тих, на чиїй шкірі усе це відбувається i в яких через зрозумiлi причини немає багато терпимості. Після 10 років кризи й 4 років війни, після розкрадення валютних заощаджень, після багатьох сімейних і колективних нещасть люди бажають трохи миру, бажають трохи насолоджуватися життям, займатися собою і своїми сім’ями. Тоді з’являємося ми й говоримо, що 5 жовтня був не кінець, а початок. Якщо дехто думав, що ми завершили роботу, я мушу розчарувати його, бо ми її лише розпочали".

Слід пояснити, що прем’єр Джінджич, називаючи дату 5 жовтня, мав на увазі той день 2000 року, ще за владарювання Слободана Мілошевіча, коли громадяни Сербії вийшли на вулиці з протестами і домоглися визнання перемоги опозиції на парламентських виборах.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG