Доступність посилання

24 Вересень 2017, Київ 23:30

Сьогоднішній день у Косові був дуже драматичним


Сьогоднішній день у Косові був дуже драматичним

Белград, 8 серпня 2002 – Міжнародна поліція затримала вісімнадцять осіб на сході провінції, сербські поліцейські заарештували ігуменю одного монастиря, а один із сербських лідерів ховається від міжнародних сил у лікарні.

В місті Ґнілане заарештовано вісімнадцять осіб, яких запідозрено в причетності до терактів. Представник міжнародної поліції у Приштині заявив, що йдеться про групу, що порушувала безпеку уздовж косовсько-македонського кордону. Він спростував повідомлення, що між ув’язненими є особи, які недавно підклали вибухівку в сербському селі Клокот, коли поранено двох американських військових й зруйновано п’ять житлових будинків.

Іншу акцію провели серби із складу міжнародної поліції у м. Ґрачаніца. Вони заарештували ігуменю тамтешнього православного монастиря зі звинуваченням у виготовленні наркотиків. Белградські мас-медіа повідомляють, що в подвір’ї монастиря виявлено не маріхуану, а індустрійні коноплі.

Украй напружена ситуація в Косовській Митровиці, що на півночі провінції. Міжнародна поліція за допомогою миротворчих сил минулої ночі провела акцію з метою заарештувати Мілана Івановича, голову Сербського національного віча в регіоні. Іванович, який за фахом лікар, втік до недалекої лікарні, де його захищає група озброєних земляків. Сюзан Мануел, речник міжнародної адміністрації з Приштині, каже що Івановича розшукують у зв’язку із нападом місцевих сербів на міжнародну поліцію у квітні поточного року, коли вогнепальною зброю й снайперами поранено двадцятьох двох поліцейських.

Голова Міжнародної адміністрації Міхаел Штайнер пояснює:

- Слідчий суддя вимагав ув’язнення у зв’язку із спробою вбивства. Це справа поліції. Ми повинні поважати легальні інституції, зокрема коли йдеться про правосудні органи.

Іванович за посередництвом белградських електронних мас-медіа стверджує, що його хочуть заарештувати з метою залякати сербів.

Сербське національне віче – це тіньова сербська влада у Косові, яка складається з прихильників колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича. Миротворчі сили Віче називає окупантами провінції. Іванович та інші сербські лідери виступають за виведення миротворців з Косово й за невідкладне повернення сербської армії й поліції. Іншими словами, йдеться про екстремістів, які прагнуть дестабілізувати ситуацію. Офіційний Белград до них ставиться по-різному: президент Коштуніца підтримує їхню діяльність, уряд Сербії наполягає на необхідності співробітництва з міжнародним співтовариством та його інституціями в Косові.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG