Доступність посилання

19 Жовтень 2017, Київ 23:42

При підтримці канадської фундації «Прометей», яка цими днями святкує своє 23-річчя, невдовзі побачить світ фотоальбом про Українську Повстанську Армію


При підтримці канадської фундації «Прометей», яка цими днями святкує своє 23-річчя, невдовзі побачить світ фотоальбом про Українську Повстанську Армію

Оттава, 8 серпня 2002 - Назва «Прометей», запропонована ініціатором і засновником фундації Степаном Онищуком, визначила і головну мету цієї структури - давати світло тим, хто прагне знань. За два десятки років своєї діяльності фундація в Торонто виділила матеріальної допомоги на потреби підвищення освітнього рівня української громади у Канаді на суму понад 480 000 доларів. Підтримці фундації завдячують чисельні студенти, науковці, видавці. Нині скарбниця «Прометея» становить понад 3 мільйони доларів. Джерела поповнення капіталу фундації різні. Приміром, коли діти Мирона Барабаша вирішили влаштувати святкування з нагоди батькового 70-ліття, то в запрошеннях на прийняття просили замість подарунків ювілярові складати пожертви на фундацію. Таким чином скарбниця «Прометея» поповнилася ще не 18 000 доларів. Фінансово підтримують фундацію й священнослужителі, колишні стипендіати, а нині відомі й шановані у канадському суспільстві особистості і просто окремі доброзичливці. А самі члени фундації працюють тут абсолютно на добровільних засадах і без будь-якої матеріальної нагороди. За канадськими вимогами фундація може допомагати лише канадським структурам. І все ж «Прометей» намагається використати найменшу легальну можливість допомогти Україні. Зокрема, фундацією було підтримано історичні розкопки, які проводились в Україні. Матеріальну допомогу від «Прометея» отримали й українські школи у Криму. Невдовзі з ініціативи Ліги українців Канади і при фінансовій підтримці фундації «Прометей» має побачити світ фотоальбом про учасників Української Повстанської Армії. Розповідає Мирон Барабаш:

«Тепер опрацьовується видання творів керівниками УПА, які збереглися, десь відшукалися. Напевно, там будуть збережені імена людей й назви подій, які діялися за їх часів».

Надія Базів

Коментуючи той факт, що Україна до нині офіційно не визнала воїнів УПА воюючою стороною в Другій Світовій війні і визвольній боротьбі 40-50-х років, Мирон Барабаш в інтерв’ю для Радіо Свобода висловив сподівання, що новий український парламент у найближчому часі виправить це упущення депутатів Верховної Ради попередніх скликань і таки прийме поправку до закону щодо визнання тих, хто по праву його заслужив. «До поки воїнів УПА не буде реабілітовано, Україна не буде застрахована від заяв на кшталт недавнього повідомлення департаменту Російського зовнішньополітичного відомства, у якому висловлюється сподівання на те, що українська влада вживе необхідних заходів із приборкання націоналістичних сил,» - вважає голова канадської фундації «Прометей» Мирон Барабаш.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG