Доступність посилання

ТОП новини

Кримські курорти втрачають курортників, а кримський бюджет – фінансові надходження


Кримські курорти втрачають курортників, а кримський бюджет – фінансові надходження

Симферополь, 19 серпня 2002 - Нинішній курортний сезон у Криму не виправдав сподівань, які на нього покладали і уряд, і населення Криму, – так вважають у Міністерстві курортів і туризму автономії. Хоча курортний сезон - у розпалі, зменшення кількості курортників, що характерно для кінця серпня, розпочалося ще у його першій половині.

Як інформує Міністерство курортів і туризму Криму, кількість курортників, які відпочивають у санаторіях та пансіонатах півострова, за останній тиждень зменшилася майже на тисячу осіб. Відпочивальники починають покидати кримські курорти, хоча, традиційно, масовий відплив гостей Криму у минулі роки розпочинався напередодні 1 вересня. У кримському уряді пояснюють це дощовою погодою, яка вже два тижні спостерігається в курортних регіонах автономії, та загрозою погодних аномалій – смерчів, ураганів і повеней.

Це дещо перекреслює заяви міністра курортів і туризму Криму Олександра Таряника, який минулого тижня стверджував, що смерчі й зливи, які прокотилися півостровом, гостей не налякали. Жоден із відпочивальників не здав путівки; пляжі і в штормову погоду заповнені "під зав'язку", – повідомив міністр. Його ж міністерство, роблячи гарну міну, подає інформацію, що за станом на минулу п’ятницю, із початку року до Криму прибуло 3 мільйони 429 тисяч гостей, що на 6,7% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Водночас, перший віце-прем'єр-міністр Криму Володимир Раєнко, який займається курортною галуззю, прогнозує, що до кінця нинішнього року півострів відвідають понад 5 мільйонів відпочивальників, забуваючи, що вказані вражаючі мільйони – це кількість пасажирів, які прибувають до Криму не завжди як туристи чи курортники. Втім, керівники уряду автономії чесно відзначають зниження на 5% рівня попиту на кримські здравниці – відпочивальники віддають перевагу приватному сектору. На початок серпня 628 курортно-санаторних установ Криму були заповнені в середньому на 76%. Пан Раєнко пояснює це високими цінами на путівки за низького рівня умов проживання й сервісу.

Ганна Гальперіна, начальник міністерського Управління курортів в інтерв’ю для Радіо “Свобода” уточнила, що всі найдорожчі і найкомфортабельніші санаторії з номерами європейського рівня й ціною від 50 до 250 американських доларів за добу – заповнені повністю. А от найбільший спад спостерігається у закладах, які пропонували свої послуги за 18-25 доларів, де сервіс був ще радянський. Грошовиті клієнти це не купували, а пересічний громадянин за це не міг просто заплатити, віддаючи перевагу приватному сектору з цінами від 3-х до 10 доларів на добу. Утім, сезон ще триває, в Криму сподіваються, що й сонячна погода ще повернеться.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG