Доступність посилання

ТОП новини

Кілька років тому в Івано-Франківську відкрите акціонерне товариство “Івіта” відновило єдине в державі виробництво вітчизняних автоматичних пральних машин


Кілька років тому в Івано-Франківську відкрите акціонерне товариство “Івіта” відновило єдине в державі виробництво вітчизняних автоматичних пральних машин

Івано-Франківськ, 20 серпня 2002 - Сталося це завдяки інвестиціям донецького акціонерного товариства “Норд”. Щоправда, після недовгої співпраці контакти “Івіти” з “Нордом” внаслідок конфлікту фактично припинилися і зараз прикарпатське підприємство очевидно повністю припинить випуск пральних машин.

З 1999-го - 2001 рік, в Івано-Франківську відкрите акціонерне товариство “Івіта” із допомогою інвестицій донецького акціонерного товариства “Норд” відновило випуск автоматичних пральних машин. За цей час реконструйоване підприємство виготовило кілька десятків тисяч модернізованих пральних машин “Норд-ІФ”. Однак перспективна співпраця незабаром була припинена. У чому ж причини конфлікту? На зборах акціонерів товариства, на яких мали б остаточно затвердити керівництво “Норду” в управлінні “Івітою”, власник 25-відсоткОвого пакета акцій підприємства Фонд державного майна виступив із запереченням чергової емісії, яка мала б надати право власності донецькому “Норду”. Після тривалих гострих суперечок сторони вирішили, що проведуть незалежну експертизу вартості інвестицій “Норду” в івано-франківське підприємство.

Представники “Норду” оцінили свій інвестиційний внесок у 6 мільйонів гривень. Тоді ж як львівські авдитори вважають, що в “Івіту” вкладено трохи більше ніж 4 мільйони гривень. Як результат керівник концерну “Норд” пан Валентин Ландик вирішив перенести виробництво мініпралень у Донецьк, на що відповіли рішучою відмовою його івано-франківські партнери. Однак в результаті тривалих переговорів керівник головного управління економіки, промисловості і власності обласної держадміністрації Юрій Півнєв заявив, що виробництво автоматичних пральних машин усе ж таки буде перенесено до вільної економічної зони “Донецьк”. На переконання потенційних інвесторів, а це один із відомих італійських виробників побутової техніки, саме там випуск пральних машин може стати рентабельним. Натомість в обласному центрі Прикарпаття на колись потужних сучасних технологічних лініях підприємства “Івіта” буде налагоджено випуск шкільних меблів. Отож усі сподівання економістів на те, що Прикарпатті випускатимуть пральні машини виявились марними.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG