Доступність посилання

ТОП новини

Огляд: Яким повинно бути відзначення річниці Незалежності та інше


Огляд: Яким повинно бути відзначення річниці Незалежності та інше

Київ, 21 серпня 2002 - “На превеликий жаль, до своєї 11-ї річниці Україна підійшла не лише з певними здобутками, але й з трагічними подіями. Поміж них – інцидент із російським літаком над Чорним морем, низка серйозних аварій на шахтах, велика трагедія на авіа шоу у Львові. Яким, у зв'язку з усим цим, повинно бути відзначення річниці Незалежності?” – цим запитанням кореспондент газети “День” розпочав інтерв'ю з віце-прем'єром України Володимиром Семиноженком. Серед інших питань, що цікавили журналіста були й такі: чим зумовлено проголошення 2003 року – роком Росії; чи готовий Кабінет міністрів стати об'єктом тиску із зоку опозиції тощо. Дізнатися відповіді на них – можна зі статті “Володимир Семиноженко: ”Якщо п'єса пишеться чотирма головними режисерами, єдиному сценарію не бувати”.

В цьому ж числі газета розповідає про те, як відбулася американська прем'єра художнього фільму режисера Іллєнка “Молитва за гетьмана Мазепу”. А також знайомить із реакцією та відгуками заокеанських глядачів. Насамкінець матеріалу редакція газети “День” з сумом зауважила, що “завоювання” України українським же культурним продуктом починається – уже вкотре! – з-за кордону. А українському глядачеві знову вказали на його місце. Не зважаючи на те, що цей фільм зроблено коштом українських платників податків.

З рецензією на фільм “Молитва про гетьмана Мазепу” знайомить читачів також і тижневик “Українське слово”.

Цікаву інформацію, але вже про спадкоємців гетьмана Івана Мазепи пропонує газета “Вечірні вісті”. Виявляється, що нащадок славного гетьмана скромно мешкає у двокімнатній квартирі на околиці Києва спільно зі спадкоємницею роду польського письменника Генріха Сенкевича.

В цьому ж числі “ВВ” коментує результати нещодавньої зустрічі прем'єрів України й Росії, внаслідок якої відмінено квоти на поставки українських труб. Щоденник нагадує, що цим бізнесом в Україні завідує зять Л.Кучми – Віктор Пінчук. За це Україна зняла антидемпінгове мито відразу на кілька російських товарів. Про що ще домовилися прем'єри України та Росії – читайте в статті “Цукрові заводи підуть із молотка”

Тим часом, на думку керівника парламентської групи “Разом”, що входить до блоку “Наша Україна” Олегом Рибачуком – можливість нинішнього прем'єра впливати на перебіг дуже обмежена. Докладніше з думками народного депутата можна ознайомитися в сьогоднішньому числі газети “Україна молода” у статті “Олег Рибачук: Питання “бути чи не бути” для нас не стоїть”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG