Доступність посилання

ТОП новини

Президент Литви кандидуватиме на другий строк


Президент Литви кандидуватиме на другий строк

Вільнюс, 6 вересня 2002 — Президент Литви Валдас Адамкус ввечері в четвер заявив, що кандидуватиме на ще один строк. Під час президентських виборів, котрі відбудуться наприкінці року – 22 грудня, можлива така розкладка політичних сил, що Адамкус буде майже єдиним реальним кандидатом правих політичних сил.

В четвер увечері 75-річний президент Литви Валдас Адамкус підчас телевізійної промови заявив, що вдруге кандидуватиме на посаду голови держави.

Адамкус певний, що, якщо не візьме участі у президентських виборах, це може розчарувати частину виборців, зменшити їхню можливість вибору. Теперішня п’ятирічна каденція президента Литви закінчується в лютому наступного року.

Президент визнав, що не все вдалося підчас теперішнього строку. Не уникнуто прикрих невдач в енергетичному господарстві, занадто повільно частина литовського суспільства видирається зі злиднів.

Однак деякі справи, за словами президента, вдалися. “Я намагався, щоби ми якомога скоріше зміцнили свою державу в демократичній Західній спільноті. Сьогодні ми є дуже близько до цієї мети”, сказав Валдас Адамкус.

Тим часом інші потенційні кандидати на посаду президента Литви офіційно ще не повідомили, чи вони візьмуть участь у виборах. Голова правлячої партії соціал-демократів (у коаліції с соціал-лібералами), прем'єр Альгірдас Бразаускас, колишній голова компартії Литви, пообіцяв офіційно повідомити про своє рішення 7 вересня. Хоча майже всі оглядачі і політики певні, що Бразаускас у цій президентській кампанії участі не візьме. По-перше, він добре себе відчуває і в кріслі прем'єр-міністра, по-друге, він, ймовірно, підтримує кандидатуру Артураса Паулаускаса – голови Сейму, лідера й засновника коаліційної партії соціал-лібералів (Нового союзу).

Сам голова парламенту про своє рішення щодо участі в президентських виборах офіційно повідомить 15 вересня. Паулаускас привітав рішення Адамкуса в четвер щодо участі в президентських виборах і закликав вести виборчу кампанію коректно: “Будемо боротися за ідеї, за майбутнє Литви, будемо більш говорити про візії”.

Вітаутас Ландсбергіс, перший голова парламенту у незалежній Литві, котрий тепер є лідером партії литовських консерваторів, не належить до найпопулярніших політиків і не візьме участь у виборчій кампанії. Інший лідер консерваторів – колишній прем'єр Андрюс Кубілюс, можливо, відмовиться висувати свою кандидатуру на користь Адамкуса – тоді президент Адамкус стане практично єдиним реальним кандидатом правих політичних сил у майбутніх президентських виборах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG